Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Andrew Tate opět v problémech. Spolu s bratrem Tristanem dluží na daních přes půl miliardy korun

Andrew Tate a jeho mladší bratr Tristan prý neplatili daně. Známý influencer se tím dokonce chlubil na sociálních sítích, ale nyní jeho případ řeší soud ve Velké Británii. Bratři mají na daních dlužit přes 21 milionů liber. Daně prý neplatí od roku 2014 a jedná se především o nepřiznané zisky z platformy OnlyFans.
  11:32

Světové známý influencer Andrew Tate se mohl po dlouhé době alespoň trochu svobodněji nadechnout, když mu bylo dovolené pohybovat se po celé Evropské unii. Objevil se ale další problém, se kterým se musí sedmatřicetiletý influencer spolu se svým o dva roky mladším bratrem Tristanem vypořádat. Oba dva totiž dluží na daních zhruba 21 milionů liber. Velká Británie proto podává občanskoprávní žalobu proti bratrům a třetí osobě, označované pouze jako J.

V pondělí 8. července se ve Westminsteru konal soud, kdy se řešilo, že Tateovi neplatili daně v žádné zemi už od roku 2014. Oba bratři prý k neplacení přistupují arogantně, zejména Andrew, který se v jednom videu chlubil tím, že daně neplatí. „Ignorovat, ignorovat a ignorovat. Oni nakonec odejdou,“ řekl Tate ve videu, kde mluvil o neplacení daní. Daně totiž měli spolu s bratrem a třetí nejmenovanou osobou odvádět ze svého online byznysu, tedy z OnlyFans. K tomu ale nedošlo a nyní jsou proto opět v problémech.

Oba bratři měli ve Spojeném království mnoho účtů, které ale byly později zmražené. Úřady se nyní snaží z účtů získat 2,8 milionu liber, což ale Tateovým vadí a proti tomuto kroku se brání. Proti Tateovým se ale postavila Sarah Clarke, která se pohybuje v oblasti financí a která poukázala na to, že Tateovi utrácí miliony za luxusní auta a domy. „Takhle vypadají daňové úniky a takhle vypadá praní špinavých peněz. Andrew Tate a Tristan Tate jsou sérioví neplatiči daní a DPH,“ řekla Clarke u soudu ve Westminsteru.

Tateovi jsou proto opět ve velkých problémech. Pokud totiž opravdu budou muset řečenou částku zaplatit, pořádně se plácnou přes kapsu. 21 milionů liber je totiž v přepočtu přes půl miliardy korun a to už je opravdu nepříjemná suma i pro Tateovy. Ti se proto dlouho neradovali z toho, že se opět mohou volbě pohybovat po celé Evropské unii, dokud nebude stanovený finální verdikt v jejich případu v Rumunsku. Poté je čeká další soud ohledně dvou sexuálních napadení ve Velké Británii. K tomu se nyní přidal i problém s daněmi, takže Tateovi si ještě dlouho neoddychnou.

Témata: Andrew Tate