Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Andrew Tate stále nezná finální verdikt | foto: instagram.com

Jsem volný, raduje se Andrew Tate. Po třech letech smí opustit Rumunsko, jeho případ však u konce není

Andrew Tate, kontroverzní influencer a bývalý kickboxer, dostal zelenou od Bukurešťského soudu: může opustit Rumunsko, ale EU ne. On slaví, dle jeho slov smyšlený případ se bortí. I přes propuštění z Rumunska však stále čelí obviněním a čeká ho soud.
  18:18

Bukurešťský soud v pátek rozhodl, že známý kontroverzní influencer Andrew Tate může opustit Rumunsko, ale musí zůstat v Evropské unii, kde čeká na soudní řízení za obvinění z obchodu s lidmi, znásilnění a vytvoření zločineckého gangu za účelem sexuálního vykořisťování žen.

Mateea Petrescu, mluvčí Tatea, označila rozhodnutí soudu za „významné vítězství a zásadní krok vpřed“ v případu.

Andrew Tate, bývalý profesionální kickboxer a občan Velké Británie a USA, byl zatčen v prosinci 2022 nedaleko Bukurešti společně se svým bratrem Tristanem a dvěma Rumunkami. Všichni čtyři byli obviněni v červnu minulého roku a všechna obvinění popřeli.

Po rozhodnutí soudu v pátek Tate na sociální síti X napsal: „JSEM VOLNÝ. POPRVÉ ZA 3 ROKY MOHU OPUSTIT RUMUNSKO. SMYŠLENÝ PŘÍPAD SE ROZPADÁ.“

„Dnešní rozhodnutí soudu vítáme a tleskáme mu, považuji ho za odraz vzorového chování a pomoci mých klientů,“ řekl jeden z Tateových právníků, Eugen Vidineac, a dodal, že bratři Tateovi jsou „stále odhodláni očistit své jméno a reputaci.“

Soud 26. dubna rozhodl, že spis státního zástupce proti Tateovi splňuje právní kritéria a že může začít soudní řízení, avšak nebylo stanoveno datum jeho zahájení. Toto rozhodnutí následovalo po měsících diskusí v předběžné fázi, během které mohli obvinění vyzvat důkazy a spis státního zástupce.

Po zatčení bratrů Tateových byli tři měsíce v policejní vazbě, poté byli převezeni do domácího vězení. Později jim byl omezen pohyb na území Bukurešti a okolního okresu Ilfov a nakonec po celém Rumunsku.

Vidineac uvedl, že možnost cestovat v rámci bloku 27 zemí EU umožní Tateovým „bez omezení usilovat o profesní příležitosti.“

Andrew Tate, který má na sociální síti X 9,5 milionu sledujících, opakovaně tvrdí, že státní zástupci nemají proti němu žádné důkazy a že je obětí politického spiknutí. Dříve byl z několika sociálních sítí zablokován kvůli údajně misogynním názorům a projevům nenávisti.

V samostatném případě byl Andrew Tate doma v Rumunsku obžalován z občanskoprávní žaloby čtyř britských žen po podání žádosti londýnským vrchním soudem, jak uvedla v květnu právnická kancelář McCue Jury & Partners, která tyto ženy zastupuje.

Tyto ženy obvinily Tatea ze sexuálního a fyzického napadení a v letech 2014 a 2015 ho nahlásily britským úřadům. Po čtyřletém vyšetřování se v roce 2019 Crown Prosecution Service rozhodla Tatea nestíhat. Oběti se poté obrátily na crowdfunding, aby proti němu mohly vést občanskoprávní spor.

V dalším třetím případě se bratři Tateovi objevili v březnu u odvolacího soudu v Bukurešti po tom, co britské úřady vydaly zatykač kvůli obviněním ze sexuální agresivity ve Velké Británii v letech 2012-2015.

Témata: Andrew Tate