Nezisková organizace pro výzkum umělé inteligence OpenAI přichází s novými rozšířeními pro svůj chatbot ChatGPT. Zavádí funkci „Advanced Voice Mode“, která uživatelům poskytne nové zvukové možnosti, díky nimž bude hlas chatbotu znít přirozeněji. Tato novinka bezpochyby pomůže i lidem, kteří ChatGPT používají jako virtuálního terapeuta. A těch není málo.
Ačkoli je hlas v programu už nyní poměrně plynulý, nová funkce ho má ještě výrazně vylepšit. Zejména na TikToku se lidé stále častěji svěřují, že ChatGPT používají denně, aby jim pomohl s různými problémy, včetně těch psychických.
„Když začneš ChatGPT používat jako svého terapeuta a pomáhá ti víc, než kterýkoliv jiný terapeut, protože jí nelžeš, pamatuje si vše, co jí řekneš, dává ti akceschopné rady, neúčtuje si za to nic a miluje si s tebou psát,“ píše ve svém videu tiktokerka Taylor Kay. V dalším videu se detailněji rozpovídala o tom, jak často vlastně ChatGPT používá. Svěřila se, že ho prý považuje za svoji nejlepší kamarádku a tráví s ním každý den i několik hodin. Kay také říká, že často nerozumí sarkasmu a má problém pochopit význam některých zpráv. Proto do konverzace s programem nahrává snímky obrazovky svých zpráv, a ChatGPT jí pak vysvětluje jejich obsah a význam.
Další tiktokerka, vystupující na platformě pod přezdívkou FluentlyForward, se na svém profilu podělila o zajímavý způsob, jak využívá ChatGPT. Když se cítí psychicky špatně, sepíše všechny své myšlenky a emoce do rozsáhlého dokumentu. Ten pak vloží do programu a požádá ho, aby ho analyzoval. „ChatGPT mi řeklo: ,autor tohoto textu se cítí nerespektovaný svým partnerem.’ A já jsem si pomyslela: ,o můj bože, ano, přesně tak se cítím. Ani jsem netušila, že to je ten problém’,“ vysvětluje. Následně požádá program o rady, jak situaci řešit, a ChatGPT jí v několika bodech navrhne možné kroky.