Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek

Jacquelyn Revere se ve 29 letech přestěhovala domů, aby se starala o svou matku, u které se rozvinula Alzheimerova choroba. Strávila šest let jako její pečovatelka a sdílela své zkušenosti na TikToku. | foto: https://www.instagram.com/jacquelynjoyce/Antiyoutuber.cz

Začala na TikTok sdílet život s Alzheimerem. Sledují ji statisíce lidí

Jacquleyn Revere se několik let starala o svou matku a babičku, kterým byla diagnostikována Alzheimerova choroba. Nejprve se cítila opuštěná a izolovaná, jelikož její přátelé nechápali, jak žije. Vše však změnil TikTok na kterém ukazovala svůj každodenní život a jak se stará o svou maminku.
  8:19

Všechno se změnilo v sobotu večer v New Yorku v roce 2016. Jacquleyn Revere vyrazila na představené své kamarádky. V tom dostala zprávy, že s její matkou není něco v pořádku. Prý netrefila domů a bloudila po okolí.

Jacquleyn tak ihned odletěla zpět domů do LA. V domě své matky v Inglewoodu našla oznámení o vystěhování a jídlo s prošlou dobou trvanlivosti v kuchyni.

Její matka, Lynn Hindmon, byla oddanou evangeličkou, která pracovala pro místní církev. Najednou zapomínala platit účty a nemohla si vzpomenout, s kým telefonovala. Bylo to jen pár let poté, co se sama přestěhovala ke své vlastní matce, když jí byla diagnostikována Alzheimerova choroba.

Trvalo skoro rok, než dostali diagnózu, která potvrdila to, co Jacquleyn již tušila. Její matka má také Alzheimerovu chorobu. Nastěhovala se zpět ke své matce a babičce jako jejich pečovatelka na plný úvazek. Začátky pro ni byly prý velmi těžké, musela získat nad vším kontrolu a vyrovnat účty, které její matka zapomínala platit. V roce 2017 zemřela její babička a Jacquleyn smutek a izolaci jen těžko zvládala. Její přátelé se nedokázali pochopit, jak nyní žije a co každý den prožívá.

Přimět je pochopit, jaký je nyní její každodenní život, se zdálo nemožné. „Chtěla jsem najít přátele, kterým nebudu muset všechno vysvětlovat,“ říká. Vyzkoušela podpůrnou skupinu pro pečovatele v jejím městě. Ale ostatní účastníci byli o desítky let starší a měli více finančních prostředků, takže nechápali její trable.

Pochopení našla až na TikToku, během několika posledních let se její účet @MomofMyMom stal velmi populárním a má více než 650 tisíc sledujících. Mnoho z jejích nejzarytějších fanoušků jí řeklo, že mají pocit, že ji a její matku znají osobně. Lidé používali komentáře k ventilování svých vlastních starostí. Chtěli také vidět ta malá vítězství, jako jsou její triky, jak se maminku přimět vykoupat.

Pečovatelé o lidi s demencí považují TikTok je obzvláště užitečnou platformu. Obsah s hashtagem #dementia již nasbíral více než 4 miliardy zhlédnutí. Mnoho lidí použilo komentáře k mluvení o svých vlastních starostech. Chtěli také vidět ta malá vítězství, jako jsou Jacquleyniné triky, jak maminku přimět se vykoupat.

Bath Routine �� Today was harder than usual, but we got it done�� #bathtime #alzheimer #dementia #caregiver #caregiving #adayinthelife

12. října 2022 v 14:00, příspěvek archivován: 12. října 2022 v 14:00

Letos v březnu nahrála na TikTok video ve které oznamuje, že její maminka zemřela. Náhle zkolabovala a zemřela na zástavu srdce ve věku pětašedesáti let. Jako jedináček, vždy předpokládala, že až její matka zemře, bude muset truchlit sama. Opak byl pravdou, truchlili s ní lidé na TikToku, podporovali ji a sdíleli svá oblíbená videa s Lynn.

Nadále zveřejňuje příspěvky na @MomofMyMom. Ve videích vypráví o tom, jak se jí stýská po mámě, a truchlí nad životem, který nežila, když se o ni starala. Chce nadále zůstat ve spojení s ostatními, kteří pečují o příbuzné s demencí, aby jim mohla i nadále vyjadřovat podporu a dávat jim najevo, jak dobrou práci dělají.