Eva Tesařová patřila mezi nejvýraznější tváře letošní série Survivoru. Na ostrově vydržela padesát dní a jako nejmladší soutěžící celé řady si získala velkou pozornost fanoušků. Teď ale promluvila o mnohem osobnějším tématu, než jsou herní strategie.
Ve videu na sociálních sítích přiznala, že po návratu z ostrova zažila náročné období. „Potom, co jsem vypadla a doletěla domů, tak jsem v podstatě jenom měsíc v kuse trávila. Nepřestala jsem jíst. Bylo mi neskutečně špatně,“ popsala. Podle svých slov jedla i ve chvílích, kdy neměla hlad, protože její tělo i hlava byly po týdnech hladovění nastavené úplně jinak.
Právě to vedlo k tomu, že váha, kterou v soutěži ztratila, se rychle vrátila zpět. „Evidentně se mi vrátilo i něco navíc,“ přiznala otevřeně. Ještě větší problém ale podle ní představovalo to, jak začala sama sebe vnímat.
„Doteď se ve svém těle necítím dobře. V mojí hlavě je hrozně těžké přiznat si, že jsem přibrala,“ řekla. Zároveň zdůraznila, že má stále zdravou váhu a objektivně ví, že není obézní ani při těle. Přesto s tím podle svých slov bojuje. „Mám extrémní body dysmorfii, což znamená, že nevím, jak moje tělo reálně vypadá,“ vysvětlila.
Důvodem, proč se rozhodla o tématu promluvit veřejně, byly komentáře o jejím vzhledu na sociálních sítích. „Pokaždé, když si nějaký takový komentář přečtu, vyvolá to ve mně extrémně moc negativních emocí a začnu o sobě pochybovat,“ přiznala.
Eva upozorňuje, že podobné poznámky mohou být nebezpečné i pro další lidi, kteří bojují s poruchami příjmu potravy nebo vlastním sebevědomím. „Vždycky, když budete mít potřebu napsat nějaký takový komentář, zamyslete se nad tím, jaký dopad to na toho člověka může mít,“ vzkázala sledujícím.
Většina lidí Evičku podpořila a ocenila, že o podobném tématu mluví otevřeně. „Tohle bych chtěla, aby viděl každý, kdo říká Survivor je fajn rýsovačka na léto,“ napsala jedna z účastnic dřívější řady. Část lidí zároveň přiznávala, že si podobnými problémy prošla také. „Moc dobře vím, jaký to je, tohle je moje dlouhodobý téma a tak moc ti rozumím. Díky, že o tomhle otevřeně mluvíš. Týká se to daleko více lidí, než se zdá,“ píšou lidé.



