Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Bývalá youtuberka Fallenka se rozhněvala na své hejtry. Píšou jí, že je tlustá a ublížená

Bývalá youtuberka Andrea Havelková, známá spíše jako Fallenka, se nyní svěřila se svým rozhořčením nad hloupými komentáři. Lidé jí píšou, že přibrala a nemá jíst fast food. Ona uvedla, že je za dlouhé roky působení na sítích na negativní kritiku zvyklá. Poukázala však na to, jak mohou takové komentáře odstartovat závažné psychické problémy.
  9:59

Řadila se mezi nejpopulárnější tvůrkyně u nás. Youtuberka Fallenka, celým jménem Andrea Havelková, už několik let nenatáčí. Poslední video, které sdílela před třemi roky, je z romantické dovolené s její partnerkou v lesní chatě. Od té doby na svém účtu, kde má přes čtyři sta dvacet tisíc odběratelů, nevydala nic. To však neznamená, že zmizela ze sítí. Na svém tiktokovém a převážně instagramovém účtu je stále aktivní. Ačkoliv nad youtuberskou kariérou už zřejmě definitivně zanevřela, stále se musí potýkat s otravnými hejtry.

„Lidi doslova pohoršilo to, že tlustý člověk, tak jak vy píšete, já, žere Mekáč,“ říká nyní ve svém videu, které sdílela jak na Instagramu, tak i TikToku. „Tím, že mi do komentáře napíšete, že jsem tlustá, opravdu nezhubnu,“ pokračuje. Ačkoliv je bezpochyby na hloupou kritiku na sítích zvyklá, má toho už dost. Kritika jejího těla se většinou vyskytuje u videí s většími dosahy. Fallenka nechápe, že někteří lidé nejsou schopní pobrat, že se nějakým způsobem změnila. Na YouTube natáčela, když jí bylo zhruba dvanáct let, nyní jí je už třiadvacet.

„Ano, přibrala jsem. Ale k*rva, co vám je po tom?“ říká. Za svojí dlouholetou kariéru na YouTube si na negativní kritiku a hejtry už zvykla. To právě také nyní zmiňuje, že se z takových komentářů nezhroutí, maximálně na chvíli rozčílí. Promluvila však ale také o tom, jak podobné body shaming komentáře mohou velmi zasáhnout a ovlivnit psychiku člověka. „Můžete tím odstartovat jak fyzické, tak psychické problémy toho daného člověka. Nemůžete vědět, čím si ten člověk prošel. Jestli už něco takového nemá za sebou, jestli netrpěl poruchou příjmu potravy. Nemůžete to vědět, tak si tyhle debilní komentáře prosím vás odpusťte,“ říká.

Hnusné komentáře nyní obdržela hlavně na jejím nedávném videu, ve kterém jedla jídlo z fast foodu McDonald’s. „Taková pěkná holka to byla a teď se proměnila ve vepřořízek. Boha Fallenko,“ píše jeden z lidí na Instagramu. „Jako pardon, ale tady je každý terčem, že napíše svůj názor a vy napíšete: ,nevíš, čím si ten člověk prošel’. Asi mám vole oči a vidím, že dveřmi do gymu se fakt neprocházelo,“ píše další.

Pod jejím vyjádřením k hnusným komentářům se naopak objevují hlavně pozitivní slova. „Sám se s podobnými komentáři setkávám v podstatě denně. Každý radí, kritizuje, hodnotí, že nevypadám nebo nežiji podle jeho představ. Vždycky si říkám, co takového člověka vede k tomu, takové věci ostatním psát. Jaký asi je ten jeho problém,“ komentuje její příspěvek na Instagramu známý youtuber Martin Malý, známý pod pseudonymem Ati.

Témata: Fallenka