Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Festival Metronome Prague i letos navštíví zahraniční interpreti. Největším lákadlem je zpěvačka Raye | foto: instagram.com

Festival Metronome Prague se blíží. Největší hvězdě Raye ke slávě pomohl TikTok, její songy zná každý

Blíží se festival Metronome Prague a také letos na něm vystoupí spousta zajímavých interpretů. Největší ohlas vyvolala britská zpěvačka Raye, jejíž hudba je velmi populární na sociálních sítích. Lidé také láká rapper Rohony, který vydal virální skladbu Letná, kterou si oblíbili fanoušci fotbalové Sparty.
  9:35

Na festivalu Metronome Prague se také letos objeví mnoho zajímavých interpretů. Velkým lákadlem je letos britská zpěvačka Raye, která se dostala poprvé do podvědomí širšího publika v roce 2016. V poslední době je ale čím dál více populárnější a některá její videa mají miliony zhlédnutí. Raye tak díky festivalu Metronome Prague bude poprvé zpívat publiku v Praze, kde si ji nejspíš přijde poslechnout spousta lidí.

Raye, která vystoupí na pražském festivalu Metronome Prague, v minulosti psala texty písní jiným zpěvákům, kteří mají mnohem větší jméno než ona. Raye s texty pomáhala například Beyoncé, Rihanně, Johnu Legendovi nebo Ellie Goulding. V roce 2016 se ale zviditelnila díky spolupráci s djayem Jayem Jonesem, kdy společně vydali skladbu You Don´t Know Me, která má na YouTube zhruba 300 milionů zhlédnutí. V roce 2022 ale Raye vydala vlastní single Escapism, který se stal neuvěřitelně populární především na TikToku, kde skladbu lidé často přidávali do svých videích. To stejné se stalo o rok později, kdy Raye vydala skladbu Prada, kterou si oblíbily miliony lidí. Prada v jednu chvíli zněla snad úplně všude a lidé ji často používali ve svých příspěvcích nejen na TikToku, ale i na Instagramu. Už tehdy bylo jasné, že Raye čeká zářná budoucnost a tak se také stalo.

Letošní rok byl pro ni neuvěřitelný. Její tvorba byla totiž velmi ceněná a tak získala sedm nominací v hudebních oceněních Brit Awards. Raye nakonec ze sedmi nominací získala šest cen, čímž se zapsala do historie Brit Awards, protože získala v jeden ročník nejvíce cen naráz. Zároveň získala jako první žena ocenění za nejlepšího skladatele. Nyní svůj talent přijede předvést do Prahy, kde se českému publiku vůbec poprvé představí 22. června. Soudě podle komentářů na sociálních sítích festivalu Metronome Prague se na ni opravdu mnoho lidí velmi těší. „Wow, těším se. Jdeme! Tak to je top. Kdybych lístek už neměla, tak bych určitě kupovala. To se fakt povedlo. Ta by měla být v O2 aréně,“ reagují na oznámení o koncertu Raye lidé na Instagramu.

Jedním z dalších interpretů, kteří se na festivalu Metronome Prague objeví, bude český rapper Rohony. Ten začal se svou tvorbou v roce 2019. Obrovské pozornosti se mu ale dostává teprve v poslední době. Rohony totiž v roce 2023 vydal album Superfly, které lidi zaujalo pestrostí hudebního žánru. Rohony se ale v posledních dnech lidem připomněl svou skladbou Letná, kterou vydal k oslavě nově získaného titulu fotbalové Sparty. Na YouTube má skladba za dva týdny přes milion zhlédnutí a momentálně zaujímá v hudebních trendech na YouTube druhé místo. Rohony ale vydal před šesti měsíci skladbu U Hřiště 380, která má momentálně 1,2 milionu zhlédnutí a jedná se tak o Rohonyho nejposlouchanější skladbu vůbec. Je ale velmi pravděpodobné, že skladba Letná se dříve nebo později stane Rohonyho nejúspěšnější skladbou. Lidé ji totiž neustále používají na sociálních sítích a fanoušci Sparty ji milují.

Festival doplní také mnoho dalších známých interpretů. Velkým lákadlem je například rapper REDZED, Paulie Garand nebo James Cole, který bude vystupovat v doprovodu s živou kapelou. Festival také nevynechají Anet X a NobodyListen, kteří jsou v poslední době díky svému alternativnímu žánru velmi populární. Objeví se i plno dalších hostů ze zahraničí, kteří jsou celosvětově známí. Někteří mají dokonce videoklipy, které mají stovky milionů zhlédnutí. Jedním z takových interpretů jsou třeba zpěváci Michael Kiwanuka a Milky Chance. Milky Chance má na svém nejsledovanějším videoklipu dokonce 958 milionů zhlédnutí. Skladba Stolen Dance, kterou vydal před jedenácti lety, je ale do dnes lidmi na sociálních sítích používaná.