Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Letos bude na festivalech díky Desperados a Konsentu bezpečněji. | foto: Desperados

Festivaly? Letos bezpečně, Konsent a Desperados bojují proti sexuálnímu obtěžování, personál pomůže problémy řešit

Léto je tady, což znamená jediné – festivalová sezóna! Hudba, tanec a nezapomenutelné chvíle s přáteli. Ale také riziko sexuálního obtěžování. Letos však přichází změna. Desperados a Konsent spojují síly, aby vytvořili bezpečné zóny na festivalech, kde se každý může cítit bezpečně. Proškolený personál je připraven pomoci v nepříjemných situacích, takže se můžete soustředit jen na zábavu.
  13:00

Léto je tady, což znamená jen jedno – festivalová sezóna! Pro mnoho lidí je to nejlepší část roku plná hudby, tance a nezapomenutelných okamžiků s přáteli. Bohužel, festivaly nejsou jen o radosti a zábavě. Občas se zde vyskytují i nepříjemné situace, jako je sexuální obtěžování. Letos ale Desperados a Konsent spojují své síly, aby festivaly udělaly bezpečnějšími pro všechny.

Bezpečné zóny na festivalech? Ano, prosím!

Desperados, výrobce piva ideálního pro léto, se rozhodl, že letos nepůjde jen o zábavu a osvěžení, ale také o bezpečnost. Spojili se s organizací Konsent, aby na vybraných festivalech jako Metronome nebo High Jump vytvořili bezpečné zóny. Ty budou mít proškolený personál připravený pomoci každému, kdo zažije něco nepříjemného.

„Festivaly jsou pro nás důležitou součástí léta. Víme, že naši zákazníci se chtějí bavit a cítit se bezpečně. Proto jsme se spojili s Konsentem, abychom zajistili, že si každý může užít festival naplno,“ říká Markéta Jirků, brand manažerka Desperados.

Dodržuj na festivalech těchhle 5 pravidel #saferspace, a tvořme tak společně bezpečnější prostředí!

Proškolili jsme Desperados lidičky, a tak se na ně v případě nepříjemností můžeš obrátit na @rockforpeople @metronomeprague a @highjumpcz ❣️

#jedemenafestival #respektjesexy #GeneraceK #Desperados #spoluprace

30. května 2024 v 10:37, příspěvek archivován: 20. června 2024 v 14:10

Na festivalech se návštěvníci můžou obrátit na tým, který prošel speciálním školením na rozpoznávání a řešení situací spojených se sexuálním obtěžováním. Za tím stál právě Konsent. „Apel na souhlas a respekt šíříme dlouhodobě. Jsme nadšení, že Desperados do toho jde s námi. Proškolený personál pomůže najít nejlepší řešení a zajistí bezpečí,“ vysvětluje Markéta Brabcová z Konsentu. Školení, kterého byla redakce Antiyoutuber.cz součástí, učilo personál, jak citlivě, ale smysluplně reagovat v nejrůznějších situací. Od momentů, kdy člověk, který se do nepříjemné situace dostal a poprosí o pomoc sám, až po chvíle, kdy je potřeba zasáhnout a pomoci člověku, který je v nesnázích. Vše ale s důrazem na to, aby celá situace proběhla bez konfliktu.

Jaké jsou situace, které si člověk nemusí nechat líbit? Třeba nucení k pití alkoholu, sexuálně laděné poznámky, nevyžádané doteky či zkrátka cokoliv, co člověku není příjemné, ať už fyzicky, či psychicky. A pozor, to i od lidí, kteří jsou naši přátelé a blízcí. Velká část sexuálního násilí totiž podle statistik přichází od lidí, které už známe.

#RespektJeSexy: Trend, který chceme

Do iniciativy #respektjesexy je zapojeno už několik podniků a festivalů po celé České republice. Tyto podniky pravidelně školí svůj personál, aby uměl správně reagovat na obtěžování. Označení Respekt je sexy v těchto podnicích a festivalech jasně ukazuje, že zde se obtěžování netoleruje.

„Podniky a festivaly zapojené do #respektjesexy dávají najevo, že obtěžování není tolerováno. Obsluha a ostraha jsou připraveny zasáhnout, když se něco děje. Jsme rádi, že se hlásí další a další, a že společně s Desperados můžeme tvořit bezpečnější prostředí,“ dodává Brabcová.

Desperados a Konsent také chtějí vzdělávat veřejnost o respektujícím chování. Vytvořili soubor zásad bezpečného chování na festivalech, který bude k dispozici v každé Desperados zóně a na sociálních sítích.

„Víme, že vytváření bezpečnějšího prostředí vyžaduje dlouhodobé zapojení. Kromě školení personálu jsme připravili zásady bezpečného chování, které chceme šířit mezi co nejvíce lidí. Naším cílem je, aby naši zákazníci věděli, že se v podnicích a na místech, kde je Desperados k dostání, nemusí bát o svou bezpečnost,“ doplňuje Jirků.