Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Filip Ouroda jezdí po světě a učí děti | foto: instagram.com

Český učitel jezdí po světě a vyučuje chudé děti. Na TikToku vzdělává o různých kulturách

Filip Ouroda, vystudovaný pedagog, jezdí po celém světě a učí chudé děti. Své zážitky nahrává na TikTok a dočkal se obrovské chvály. Za rok chce stihnout objet třináct zemí a ve všech chcepomáhat. Celý projekt nazval Filipova cesta kolem světa plná dobra a lidé na sociálních sítích projekt velmi podporují.
  18:00

Na TikToku se objevil učitel Filip Ouroda, který začal přidávat velmi zajímavý obsah. Rozhodl se totiž rozjet projekt, který nazval Filipova cesta kolem světa plná dobra. Spočívá v tom, že Ouroda jezdí po celém světě a pomáhá chudým dětem v seberozvoji. Učí je angličtinu, biologii a tělocvik. Různá videa ze svých zážitků poté přidává na TikTok i na Instagram. Lidé si ho za jeho práci velmi chválí. Filipovu cestu sleduje poměrně velké množství lidí a Ourodovy výsledky jsou opravdu skvělé. Děti v cizích zemích z něj mají velikou radost.

Koupil jsem chlapci fotbalový míč ��‍��❤️���� #dobrovolnik #lekaribezhranic #pomocdetem #pomoc #cestovani #charita #afrika #uganda #charita #cestakolemsveta #jidlo #pomahej #fotbal #arsenal

5. května 2023 v 18:44, příspěvek archivován: 5. května 2023 v 18:44

Ouroda se rozhodl, že projekt založí proto, aby si mohl splnit svůj životní sen. On sám prý vždycky chtěl procestovat celý svět a zároveň konat dobro. Tak vznikl jeho nápad a začal se projektu věnovat na plno. Rozhodl se, že za jeden jediný rok navštíví třináct zemí a tak se vydal na cestu. První země, kam Ouroda zamířil, byla Uganda. Na sociální sítě přidával videa, ve kterých učí mladé děti různým věcem. Bylo vidět, že místní děti si ho opravdu zamilovali. Také jim daroval různé dárky. Přidal video, ve kterém si malý chlapec kope s míčem, který byl vyroben ze svázaných igelitových tašek. Ouroda se rozhodl koupit nový míč a chlapci ho daroval.

Ve volném čase, když zrovna nikoho neučí a nehraje si s dětmi, vzdělává Ouroda své fanoušky a také jim ukazuje krásu přírody země, ve které se právě nachází. Rozebírá s fanoušky do detailů různé ovoce, květiny a nebo také kulturu, která je v jeho vybraných zemích opravdu různorodá. Děti, se kterými tráví opravdu hodně času, dokonce zkouší učit česky. Ve videích, které Ouroda aktivně přidává na sociální sítě, například děti česky děkují za různé dárky, které jim poslali lidé z Čech.

Dovezl jsme od kluků z Ostravy ze @svihej švihadla dětem do Ugandy. ������‍���� www.filipovacesta.cz #dobrovolnik #lekaribezhranic #pomocdetem #pomoc #cestovani #charita #afrika #uganda #charita #cestakolemsveta #jidlo #pomahej

5. května 2023 v 18:44, příspěvek archivován: 5. května 2023 v 18:44

Ouroda se také podíval do Thajska odkud své sledující obdařil spoustou krásných záběrů, na kterých jsou vidět nejen spokojené děti, ale i zvířata a různé stavby, které jsou pro Thajsko typické. V Thajsku se také Ouroda několikrát vydal na procházky do přírody, odkud má opět spousty nádherných záběrů. Jeho cílem tentokrát bylo kromě vyučování dětí také obdarování místních mnichů. Zároveň se také podílel jako dobrovolník při péči o slony. Dokonce zval různé lidi na kávu a jídlo a snažil se jim pomoc s nelehkými situacemi. Vše samozřejmě dokumentoval a přidával převážně na TikTok, kde mu postupně roste počet sledujících. Ourodu sleduje na Instagramu 17,6 tisíc lidí a další přibývají.

Díky kluci @Švihej #svihej #filipovacesta #cestakóemdveta #bali

5. května 2023 v 18:44, příspěvek archivován: 5. května 2023 v 18:44

Ouroda si řekl, že pokud už ho na vybraném místě nebude potřeba, přesune se zase do jiné země a tak se také stalo po návštěvě Thajska. Nyní je totiž na Bali, kde chce opět vzdělávat malé děti. Tentokrát se však rozhodl, že je naučí také základy první pomoci, které se mohou hodit. Na svůj TikTok dokonce nahrál video, ve kterém zpívá s místními obyvateli karaoke. Bylo vidět, že i na Bali ho mají všichni rádi. Ourodovi sledující mu neustále píšou pochvalné komentáře.

Protože však žijeme v době internetové anonymity, objevilo se také několik komentářů, kteří ho kritizují. Podle některých lidí totiž Ouroda pomáhá jenom v moment, kdy ho někdo natáčí, aby měl kontent pro svůj účet. Ouroda však na sociální sítě přidává tolik dobročinných videí, že jsou podobné komentáře irelevantní.