Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidé si na sítích utahují z francouzských fotbalistů. Randala Kolo Muaniho přirovnávají k Georgi Floydovi

Lidé na sítích oceňují skvělý výkon šestnáctiletého španělského fotbalisty Lamine Yamala. Utahují si naopak z kádru Francie. Mbappého výkony na Euru jsou podle nich jedno veliké zklamání, což si uvědomuje i on sám. Zatlačeného Randala Kolo Muaniho do trávníku srovnávají s Georgem Floydem.
  12:55

Ačkoliv Francouzi vstřelili gól hned na začátku zápasu, nemohli se rovnat převážně hráčům z týmu FC Barcelona. Šestnáctiletý Lamine Yamal, kterého lidé na sítích oceňují za jeho perfektní výkon, vsítil do branky Francie krásný gól. Označují ho za mladou vycházející hvězdu fotbalu. Naopak tým Francie neodchází z Eura jen bez medaile, ale i se značnou kritikou ze strany lidí na sítích. Kylian Mbappé podle nich už nehraje tak jako dřív.

Na sítích se nyní objevují fotky Yamala z mládí. On sám se na svém X (dříve Twitter) profilu pochlubil fotografií, na které ho jako miminko drží v náručí slavný Lionel Messi. Jeho cesta do klubu FC Barcelona a národního španělského týmu byla už od dětství zajímavá a plná různých známých fotbalistů. V dětství se například podíval na hřiště při zápase Realu Madrid a FC Barcelony, kdy na trávník doprovodil za ruku slavného Sergia Ramose.

Francie podlehla Španělsku, přesto se zápas dá označit za vyrovnaný a zajímavý. Na sítích se nyní hojně diskutuje moment, kdy španělský hráč zatlačil rukou hlavu Randala Kolo Muaniho do trávníku. Lidé tuto scénu přirovnávají k tragédii z roku 2020, kdy byl George Floyd udušen policistou. Mnozí si na sítích také utahují z celého francouzského týmu, zejména z Kyliana Mbappého, který podle nich na Euru nepředvedl žádný významný výkon. „Týpek reálně neudělal nic pro svoji zemi,“ komentoval jeden z lidí na X.

Samotný Mbappé si je svého ne zrovna kvalitního výkonu vědom. „Ve fotbale jste dobří nebo ne. Nebyl jsem dobrý. Moje Euro selhalo. Chtěl jsem být mistrem Evropy. Pojedu teď na dovolenou, dobře si odpočinu, udělá mi to hodně dobře, pak se připravím na nový život. Je toho hodně co dělat,“ sdělil po prohraném zápase se Španělskem.