Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Influenceři se mohou s pomocí nové aplikace najíst zdarma. Musí ale propagovat vybrané podniky

Nová aplikace Influland nabízí influencerům výhodnou nabídku. Poté, co se přihlásí do aplikace, si mohou údajně vybrat podnik, ve kterém se nají zadarmo, ale musí daný podnik zpropagovat. O aplikaci ale není nijak zvlášť velký zájem a to i přes to, že ji propaguje Marie Rosecká, která za aplikací stojí, a Dominique Alagia. Na jejím křtu se objevil dokonce i Kazma.
  17:15

Na sociálních se objevil profil, jehož autor lidem představuje novou aplikaci Influland. Koncem dubna měla aplikace křest, na kterém se objevili Marie Rosecká a Kamil Bartošek alias Kazma a spousta dalších influencerů. Po několika měsících se poprvé začalo mluvit o tom, k čemu aplikace slouží a do její propagace se opět zapojila Rosecká, která za celou aplikací stojí.

„Máš víc jak pět tisíc sledujících na svém instagramovém nebo TikTok účtu? Stáhni si aplikaci Influland, vyber si restauraci a vychutnej si své oblíbené jídlo zdarma,“ říká moderátor ve videu na instagramovém profilu Influland. Jedná se nejspíš o to, že se vybraní lidé mohou s pomocí aplikace domluvit na propagaci vybrané restaurace a díky tomu se v ní najíst zdarma. Aplikace je určená i pro majitele restaurací, kteří si s její pomocí mohou sami vybírat influencery, kteří jim jejich podnik zpropagují na sociálních sítích.

„Jste majitel baru, restaurace, kavárny? Máte zájem zvýšit návštěvnost svého podniku? Stáhněte si aplikaci Influland a nechte propagovat svůj podnik influencery zcela bez nároku na honorář,“ nabízí moderátor ve druhém videu. Dosahy příspěvků instagramového profilu Influland jsou ale žalostně nízké a příspěvky mají asi okolo dvaceti lajků. Instagramový profil přitom sleduje bezmála 9 tisíc lidí. Některé příspěvky mají sice tisíce lajků, ale to z toho důvodu, že jsou ve spolupráci s Roseckou, která aplikaci propaguje.

Do propagace se zapojila také influencerka Dominique Alagia, která se spolu s Roseckou natočila při tom, když jedla v restauraci. Soudě podle nízkých dosahů není jisté, zda někdo opravdu aplikaci využívá. Z toho měli nejspíš strach i samotní tvůrci aplikace, kteří se v jednom příspěvku nechali slyšet, že na tvorbě aplikace pracovali dva roky a nejsou si jistí, zda o ni bude skutečně zájem. Pevně ale prý věří, že si Influland najde své uplatnění a nejen influenceři, ale především i majitelé různých podniků ji začnou využívat.