Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Jake Paul | foto: Antiyoutuber.cz

Pokuta 100 milionů dolarů? Jake Paul možná doplatí na svou drzost

Jake Paul je poměrně kontroverzním youtuberem. Za poslední roky se stal i úspěšným boxerem. Pouští se ovšem do sporů s lidmi z této branže a obvinil jednoho z rozhodčích z korupce. Nyní nejspíš půjde k soudu.
  12:00

Kontroverzní youtuber a boxer Jake Paul se ocitl v úzkých poté, co prohlásil o rozhodčím zápasů Matchroom Boxing, že zápasy ovlivnili. Za takové nařčení by mohl přijít o více než 100 milionů dolarů. Jake Paul se ve světě boxu pohybuje velmi hbitě a dělá patřičný rozruch, jelikož zároveň zůstává věrný své upřímné osobě, která mu pomohla vystoupat na YouTube a sociálních sítích.

Už dopředu pravidelně prohlašuje, že knokautuje jiného boxera, nebo kritizovat kvalitu jiného zápasu, ale v poslední době se posunul na vyšší úroveň. Jake se objevil v nyní již smazaném rozhovoru pro televizi IFL, kde prohlásil o rozhodčím Glennu Feldmanovi, že je zkorumpovaný kvůli jeho bodování v zápasech.

„Tenhle typ s*aček tady v boxu vyvolávám, protože je to blbost. Je jasné, že ten chlap dostává peníze od Matchroom Boxing,“ řekl Jake o Feldmanově bodování.

Toto tvrzení samozřejmě Eddie Hearn, sportovní promotér a předseda Matchroom Boxing, v rozhovoru vyvrátil a vypadá to, že Jakea kvůli tomu zažaluje o více než 100 milionů dolarů.

„Z právního i etického hlediska existuje jasná hranice, která odděluje názor od pomlouvačné lži. Jake Paul to ví a záměrně tuto hranici překročil, když neprávem obvinil Matchroom Boxing a Eddieho Hearna z domlouvání zápasů,“ řekl právník Matchroom Frank Salzano pro TMZ Sports.

„Přesto dostal možnost svá pomlouvačná prohlášení odvolat a odmítl to. Nyní bude čelit právním důsledkům svého jednání, neboť společnost Matchroom a pan Hearn budou požadovat odškodnění ve výši výrazně přesahující 100 milionů dolarů vzhledem k hodnotě a dobrému jménu spojeným s podnikem Matchroom a škodlivé povaze komentářů pana Paula.“ dodal.

V současné době ještě žádný soudní proces týkající se těchto výroků, ale pravděpodobně to nebude trvat dlouho, protože podle ESPN, což je globální kabelová a satelitní sportovní televize, Hearnův tým usiluje o soudní proces s porotou.

Zda to skončí omluvou, či která strana vyhraje soudní spor zatím není jasné.