Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Jeffree Star zaujal sledující i tím, jak excentricky vypadá. | foto: instagram.com/jefreestar

Milionóvý byznys, nařčení z rasismu a údajný vztah s Westem. Kontroverzní youtuber je po letech zpět

Patřil mezi největší osobnosti beauty světa, jeho recenze na kosmetické produkty sledovaly miliony lidí a stačila jediná věta, aby rozhodl o tom, zda některý z produktů bude či nebude trendovat. Jenže pak přišla série dramat, rozchod a nakonec se Jeffree Star z internetu poměrně stáhl. Odstěhoval se z Los Angeles, založil ranč s jaky a o kosmetice už tolik nemluvil. To se teď však změnilo. Jeffree Star je zpátky na beauty scéně.
  14:15

Kolem roku 2018 by člověk na sociálních sítích nenašel moc lidí, kteří by měli větší vliv na kosmetický průmysl, než byl Jeffree Star. Výrazně potetované tělo, vlasy nejrůznějších barev a hlavně hodně výrazný make up. To vše definovalo a do dnešního dne definuje amerického beauty influencera, podnikatele a někdejšího zpěváka. Jeho videa na YouTube dosahovala milionů, některá i desítek milionů, zhlédnutí. Jenže poté přišla řada kontroverzí a Jeffree se přesunul z Los Angeles do Wyomingu. Po čase pak přestal recenzovat kosmetické produkty ostatních a pouze propagoval svou vlastní kosmetickou značku. Jenže to se teď změnilo. Z influencerského důchodu ho vytáhla kauza jiné beuaty influencerky Mikayly Nogueiry.

Na sociálních sítí je kolem její recenze na řasenku od značky L’Oreál rušno už pár dní. Influencerka se v tiktokové recenzi dušovala, že nikdy lepší řasenku neměla, což doplnila videem. Jenže na jeho část si na oko kromě oné řasenky přilepila i řasy umělé, které vydávala za vlastní. Její sledující si toho rychle všimli a drama bylo na světě.

K celé kauze se vyjádřila řada influencerů, mezi nimi ale právě i Jeffree. „Probudili jste Lochnessku,“ říká influencer na TikToku. Následně sám řasenku zrecenzuje a, ač souhlasí s tím, že řasenka špatná není, recenzi Mikayly považuje za přehnanou.

Jenže tím story nekončí. Už z minulosti sledující beauty influencera ví, že si do videí rád zve i hosty. A to i ty, se kterými měl někdy spor. Když zjistil, že je Mikayla ve Wyomingu, kde žije, rozhodl se jí k sobě pozvat. „Pozval jsem jí na ranč, navrhnu jsem, že spolu něco natočíme, třeba videorecenzi té řasenky,“ povídá Star ve videu s tím, že ač jeho zprávu Mikayla viděla, zatím mu neodpověděla.

@mikaylanogueira has officially been invited to the Star Yak Ranch �� Will she accept? #beauty #makeup #lorealparis

6. února 2023 v 12:30, příspěvek archivován: 6. února 2023 v 12:30

Zdá se, že kauza Mikayly k Jeffreemu zpátky přivedla i ty sledující, kteří ho před lety kvůli množícímu se drama opustili. A toho sedmatřicetiletý influencer využívá. Znovu spustil své kdysi známé mystery boxy, kdy lidem posílá krabice plné kosmetiky, aniž by kupující předem věděli, co přesně se v nich nachází, natáčí recenze a sdílí střípky ze svého života. Momentálně tak komunita kolem něj řeší, jaký názor má na ten či onen produkt, ale i to, že má Jeffree Star aktuálně chodit s jedním z hráčů v USA populární NFL. Přidal s ním záhadný TikTok a sledující spekulují, že by oním záhadným fotbalistou mohl být dokonce i Tom Brady.

Jeffree Star dating a new man? �� Just enjoying my time w a new boo #romance #nfl #jeffreestar #wyoming

6. února 2023 v 12:35, příspěvek archivován: 6. února 2023 v 12:35

Není to poprvé, co je spojovaný se známou osobností. V lednu 2021 musel vyvracet pomluvy, že je jedním z důvodů, proč se rozpadlo manželství Kanye Westa a Kim Kardashian. Za spekulacemi stála tiktokerka Ava Louise, která tvrdila, že ač nemůže nic říct naplno, ale že od zdrojů kolem slavného páru slyšela řadu informací, které potvrzovaly, že se Kanye West a Jeffree Star opakovaně romanticky scházeli, když byli zrovna oba ve Wyomingu.

To je jen střípek kontroverzních a bizarních věcí, které se kolem Jeffreeho řadu let dějí. Původně však přitom ani nepřemýšlel o tom, že by jeho profesní dráha byla právě v makeupu, kterému se věnoval od brzkého věku. Do povědomí veřejnosti se nejprve dostal skrze hudbu, kterou přidával na kdysi populární sociální síť MySpace. Nahrál několik singlů, nakonec se však rozhodl prorazit ve světě kosmetiky. Hudební kariéra ho údajně zruinovala, zbytky financí však věnoval na založení značky Jeffree Star Cosmetics, kterou spustil v roce 2014. K jejímu promování použil svůj YouTube kanál, což se v letech největší slávy youtuberů ukázalo jako chytrý krok. Značka nejprve uvedla na trh tekuté rtěnky, později přidal i další produkty na rty, korektory a hlavně paletky očních stínů.

Rasismus, hádky a drama

Značku se rozhodl udržet při chodu i poté, co tvorbu na YouTube a sociální sítě značně omezil. Teď se zdá, že díky návratu na internet bude i celá značka víc prosperovat.

Jedním z prvních větších problémů, které musel Star ve veřejném prostoru řešit, byla nařčení z rasismu. Na povrch vypluly screenshoty z MySpace, kde měl Star psát i o tom, jak by na ženu tmavší pleti nejraději vylil bělidlo, aby její pleť seděla k barvě jejího makeupu. Nedlouho potom se objevil i archiv jeho stránky Lipstick Nazi, kde influencer pózoval vedle svastik a naznačoval přitom, že se sebepoškozuje. Za všechno z toho se omluvil, i tam mu ale odešla část sledujících.

Největší pokles sledujících, konkrétně až o tři miliony, zažil však kvůli dramatu, kterého původně ani nemusel být součástí. Beauty youtuberka Tati Westrbook tehdy obvinila jiného beauty youtubera Jamese Charlese, že obtěžuje mladé muže. Charles to popřel, následně se však do celého sporu přidal i Star a všichni tři zainteresovaní přišly o miliony sledujících. Řešila se jejich minulost, drby a pomluvy.

Možná i proto se Jeffree Star odstěhoval z Los Angeles do Wyomingu, kde začal žít na ranči. Tam si koupil i stádo jaků, které nyní chová na maso, které prodává. I to sice bylo ze začátku zdrojem kontroverzí, ale zdá se, že celý byznys Starovi funguje.

Jenže internetové publikum si rádo vybírá své nepřátele a svět kosmetiky ještě častěji. Hlavním nepřítelem se teď zdá být právě zmíněná Mikayla a lidé v komentářích se radují, že je Jeffree zpět, připravený ukázat, co vše současní beauty gurus dělají špatně. „Cítím se zas jako v roce 2016, to je super,“ shrnuje náladu současného beauty TikToku jedna z komentujících.