Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Streamer JerValiN zvládl extrémní výzvu, přineslo mu to půl milionu korun

Populární streamer Charlie White, známý jako Cr1TiKaL, který má na Youtube 11 milionů vymyslel výzvu, kterou sám nedokázal splnit. O co se jedná? Nabídl 20 tisíc dolarů člověku, který jako první dohraje Halo 2 na té nejtěžší úrovni se všemi znevýhodněními a bez jediné smrti. Mnoho lidí to považovalo za nedosažitelné, gamer JerValiN to ale potvrdil opak a je první na světě.
  12:00

Streamer dohrál hru. | foto: Antiyoutuber.cz

Halo 2, nástupník známé Halo: Combat Evolved je sci-fi hra, ve které lidstvo obývá celý vesmír a kolonizuje další světy, což má samozřejmě i své následky. Jedním z nich jsou Coventatnti, armáda mimozemšťanů, která proti osídlování jiných planet bojuje. Zuří zde válka a lidstvo se snaží za každou cenu vyhrát, proto vytváří projekt Spartan, kde díky modifikaci vznikají geneticky upravení válečníci, kteří si dokážou poradit opravdu s každým.

Hra je veteránem z roku 2004. Byla vytvořena firmou Microsoft a určena primárně na Xbox. V roce 2007 ji rozšířili i pro PC. Považuje se za jednu z nejnáročnějších stříleček na světě, jelikož nebezpečí na vás číhá absolutně všude.

Dohrát hru se podařilo již mnoha lidem, ale nikoliv se zapnutým LASO, které spočívá v tom, že se hra zpestří dalšími těžkostmi. V tomto módu hráč nedisponuje grafickým rozhraním a má ztížené dobíjení zbraní. Jeho přátele se naopak mohou zneviditelnit, mají k dispozici mnoho způsobů, jak vylepšit a dobít svoji zbraň.

JerValiN byl už dříve první v žebříčcích těch nejtěžších módů hry, nikdy předtím se mu ale hru nepovedlo dohrát s LASO ve své plné výbavě. Nyní to bylo poprvé. Stálo ho to ale neskutečně sil, hodiny tréninků a strategií. Nakonec se mu to podařilo a může si užít svých 20 tisíc dolarů, tedy zhruba půl milionu korun.

Dohrát hru v tomo módu ale zabralo pořádnou chvíli, pokus, na který to nakonec vyšlo, zabral šest hodin, 29 minut a 44 vteřin. Hru JerValiN stremoval, nakonci měl tisíce diváků a podporovala ho i rodina. Výhra nepomohla nejen jemu, ale i samotné hře Halo 2, která se po delší době dostala mezi nejsledovanější na Twitchi.