Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Pereira bude podle MMA experta favorit, zápas s Procházkou však vidí vyrovnaně. A co když český samuraj prohraje?

Veškeré spekulace se naplnily, je to tady. Bojová organizace UFC oznámila, že v titulovém zápase proti Alexi Pereirovi nastoupí Jiří Procházka. Povede se mu v odvetném zápase porazit brazilského bojovníka? Už nyní mu lidé na sítích radí, jak zničit mistra kombinovaných bojových umění.
  12:29

Mezi celebritami se na nedávném galavečeru bojové organizace Oktagon objevil i známý zápasník MMA Jiří Procházka. Toho před celou Fortuna Arenou vyzpovídal šéf organizace Ondřej Novotný a trochu si zaspekuloval. Podle něj by se měl přezdívaný český samuraj utkat v hlavním zápase nadcházejícího galavečera UFC 303 s Brazilcem Alexem Pereirou. A měl pravdu. Americká bojová organizace nyní oznámila, že se jejich odvetný zápas skutečně uskuteční. Krátce nato na to zareagoval samotný Procházka na svém X (dříve Twitter) profilu. Je připraven do klece přinést pořádnou bouřku.

„Budu perfektní bouře. Není prostor na chyby. Jen vítězství teď a tady,“ napsal. Je to tu, návrat samuraje do klece bude epický, píšou lidé na sítích. Procházka nahradí v titulovém zápase slavného Conora McGregora, který měl utrpět nespecifikované zranění, a tak nemůže nastoupit do zápasu s Michaelem Chandlerem. Právě to rozhněvalo mnoho fanoušků. Jsou to už téměř tři roky od posledního zápasu irské hvězdy. Jeho překvapivý návrat do klece byl mezi jeho fanoušky velmi očekávaný a chtěný. „Je nám to jedno, chceme vrátit peníze. Alex je cool, ale nevyhodím tisíc dolarů za zakrvácené sedačky,“ píše jeden z lidí na Instagramu.

Mnoho fanoušků organizace naopak tuto změnu vítá. Někteří dokonce píšou, že je tato alternativa titulového zápasu daleko lepší. „Tohle je vlastně upřímně lepší, něž kdyby tam byl Connor,“ komentuje jeden z lidí na Instagramu oznámení zápasu Procházky a Pereiry. „Rozhodně lepší zápas, ale nemá to takový hype,“ píše další.

Procházka v prvním zápase s Pereirou prohrál. Mnoho fanoušků se záhy začalo zlobit, že rozhodčí zápas ukončil předčasně. „Prosím, ať nedělá rozhodčího Marc Goddard,“ píše jeden z lidí na X. „Já bych to nenazýval jako předčasně ve smyslu nějakého jako skandálu. Jirka mohl spíš dostat sekundu nebo dvě na to, aby dokázal ukázat zázrak,“ vysvětluje pro redakci Antiyoutuber.cz redaktor iDNES.cz Robert Rampa zabývající se MMA. Bude se jejich odvetný zápas nějak lišit a dá si Procházka případně na něco pozor? „Já si myslí, že ten zápas bude probíhat docela podobně, protože ono se ukázalo, že to Jirkovi funguje, to co ukazoval. On ten zápas vlastně jako vyhrával, akorát si myslím, že bude asi trpělivější v té cestě za ukončením,“ pokračuje Rampa.

Kdo má v zápase větší šanci na výhru? Podle Rampy je favoritem Pereira. „Už jenom proto, že toho Jirku jednou porazil, byť Jirka zápasil velice dobře v tom zápase, ale Pereira je prostě démon. To je fakt úplný válečník s tvrdou hlavou s nastavením šampiona,“ popisuje. I tak si však myslí, že šance na výhru jsou víceméně vyrovnané. Jak to vidí fanoušci? „Budeš zase brečet, až znovu dostaneš KO, že to bylo předčasně ukončené,“ píše pod příspěvek Procházky jeden z lidí na X. „Myslím si, že můžu mluvit za všechny fanoušky UFC, když řeknu, že si všichni přejeme abys získal zpět svůj pás šampiona,“ vyjadřuje jeden fanoušek podporu Procházkovi.

Je odveta s Pereirou pro Procházku životní zápas? „Logicky je to vlastně nový vrchol v té kariéře,“ říká. Pokud zápas vyhraje, nic moc se podle Rampy na jeho kariéře měnit nebude. Uskutečnit by se mohl následně třetí zápas mezi ním a Pereirou. „Aby měli tu trilogii. Aby se to završilo. Stejně jako to měl Pereira s tím Adesanyou. Taky hned měli odvetu,“ vysvětluje Rampa. Pokud by Procházka prohrál, tak by podle něj mohl zkusit jít o váhovou kategorii níž. Třetí zápas by po dvou prohrách podle něj v bližší době nedával smysl. „Jirka by třeba musel rok, dva podle mě zápasit a vyhrávat, aby se k té další titulové šanci dostal,“ doplňuje.