Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Členové labelu Milion+ se vydali na Slovensko, kde je jejich kolega Karlo ve vězení už nějaký ten pátek. | foto: instagram.com

Rapový koncert ve vězení? Lidem se to nelíbí, je to místo pro odpykání trestu, ne pro zábavu

Rappeři z labelu Milion+ se rozhodli podpořit svého odsouzeného kamaráda Karla a společně ve věznici uspořádali koncert. I když spousta lidí Karla podporuje, několik lidí poukázalo na to, že by se nic podobného nemělo dít. Podle nich si mají lidé ve vězení odpykat své tresty a pobyt si nijak nezpříjemňovat.
  17:28

label Milion+ se vydal do věznice v Dubnici nad Váhom, kde si odpykává sedmiletý trest jeden ze členů skupiny Juraj Čaba alias Karlo. Ten se totiž rozhodl, že chce pro vězně udělat koncert a jeho kolegové se ho proto rozhodli navštívit a přidat se k němu. Na místě byla také slovenská televize JOJ a vzniklá reportáž se objevila i na TikToku. Někteří lidé ale vystoupení Milion+ kritizují.

Karlo byl odsouzený na sedm let za to, že u něj policie našla v cestovním kufru 1,5 kilogramu marihuany a 150 gramů kokainu. Sedmiletý trest si rapper odpykává ve věznici na Slovensku a pro spoluvězně si připravil vystoupení, které doplnili také jeho nejbližší přátelé, tedy rappeři z labelu Milion+. Někteří lidé na TikToku, kde se nově objevila reportáž z vystoupení, jsou ale pobouření. „Oni se tam prostě mají líp než my normální nezavření lidi. Tak a už jsem viděl všechno. Za chvíli bude vězení jako exkurze a výlet a ne jako místo, které má být za trest. Já myslel, že vězení má být za trest a ne pro zábavu. Vážně trest tohle,“ kritizují vystoupení ve věznici lidé na TikToku.

Jiní lidé zase nechápou slovenský justiční systém. Karlo totiž dostal sedmiletý trest za převážení drog, ale jsou známé i případy, kdy někteří lidé za znásilnění dostali pouze podmínku. V reportáži, kterou udělala TV Joj, promluvila také jedna z hlavních tváří Milion+. Yzomandias, vlastním jménem Jakub Vlček, se nechal slyšet, jak na něj vystoupení působí. „Náš kamarád tady má dneska koncert a zavolal si nás jako svou podporu, takže my mu jdeme pomáhat s jeho live show. Já jsem ve vězení poprvé. Moc se těším, protože taková příležitost se naskytne jenom jednou a ani nevím o tom, že by se v Čechách něco takového dělo. Jsme moc rádi a překvapení, že se něco takového vlastně děje,“ řekl Yzomandias v rozhovoru pro TV Joj.

Mnoho lidí v komentářích pod příspěvky používá oblíbený hashtag #freekarlo, kterým lidé žádají o propuštění slovenského rappera. Také na koncertech Milion+ rappeři často toto heslo křičí. Label dokonce vydal vlastní merch na kterém je nápis „Free Karlo“ a přesně v takovém oblečení rappeři navštívili Karla ve vězení. Spousta lidí si všimla, že odsouzený rapper byl velmi rád za to, že ho jeho přátelé přišli podpořit a spolu s ním předvedli ostatním vězňům show, za kterou si většina lidí musí platit.