Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Mbappé musí kvůli zranění po zbytek mistrovství nosit masku. Podle lidí si má vzít masku Želv Ninja

Slavný francouzský fotbalista Kylian Mbappé utrpěl v zápase s Rakouskem zranění nosu a po zbytek turnaje musí nosit speciální zdravotní masku. Na svých sociálních sítích se svých sledujících zeptal, jaký motiv by jeho maska měla mít. Ti mají jasno. Už delší dobu si z něj utahují, že vypadá jako jedna ze čtyř želv Ninja.
  16:52

Mistrovství Evropy ve fotbale je v plném proudu. Francie nyní porazila Rakousko 1:0 díky vlastnímu gólu. Ošklivé zranění si z utkání odnesl kapitán a útočník francouzské jedenáctky Kylian Mbappé, který musel opustit hřiště s krvavým nosem. Po konci utkání se zjistilo, že ho má zlomený. V turnaji však nekončí, bude hrát dál se speciální maskou na obličeji. Po utkání se obrátil na své fanoušky na X (dříve Twitteru) s otázkou, jaký motiv by jeho maska měla mít. Jejich odpověď byla vcelku jasná a jednotná.

„Nějaké nápady na masku?“ ptá se svých sledujících na X. Už dlouho si lidé na sítích dělají legraci z toho, že vypadá jako želva Donatello z animované série Želvy Ninja. Slavného útočníka škádlí dokonce i jeho spoluhráči v kabině. Když hrál ještě za francouzský klub Paris Saint-Germain, obdržel od nich velmi speciální dárek. Ve velké krabici dostal právě masku zmíněné postavy Donatella. Lidé si z něj dělali legraci, že ji ani nepotřebuje, protože s ní vypadá pořád stejně.

Nyní mu tedy lidé na sítích na otázku, jak má maska vypadat, odpověděli velice jasně. „Tohle je to, co Francie chce. Donatello Mbappé,“ komentuje příspěvek fotbalisty jeden z lidí na X. „Chci říct, pokud to udělá, je to zasr*ná legenda,“ píše další. Pod jeho příspěvkem se jen za pár hodin objevilo přes šestnáct tisíc komentářů. Valná většina z nich mluví o masce Donatella. „Upřímně řečeno, pokud neuděláte kryt Želvy Ninja, bude vás obviňovat celá Francie,“ komentuje příspěvek další z lidí na X.

Podle francouzské fotbalové reprezentace Mbappé nebude muset, prozatím, podstupovat žádnou operaci. Není však zatím jisté, kdy nastoupí do dalšího zápasu. Objevují se dokonce spekulace, že by mohl hrát až ve čtvrtfinále. Francie se momentálně nachází na druhém místě tabulky, hned za Nizozemskem. Další zápas je čeká v pátek právě proti týmu, který aktuálně vede skupinu D.