Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lena je prostitutka a nestydí se za to. Dokonce o svém povolání píše blog. | foto: Deník prostitutky

Válka prostitutek, cesty do Finska a sociální sítě. Lena se živí jako společnice a rozhodně se za to nestydí

Lena se živí jako neluxusní společnice a nestydí se za to. Dokonce o své nevšední profesi psala blog s názvem Deník prostitutky. Na sítích se proslavila tím, že se snaží ukazovat, že i stereotypům krásy neodpovídající ženy se mohou živit jako společnice. Zároveň je však velmi arogantní a blokuje každý náznak nesouhlasu.
  18:00

Lenka Svobodová alias Lena je bezpochyby jednou z nejkontroverznějších postav českého internetu. Proslavila se totiž tím, že je prostitutka a nestydí se za to. A také se nestydí nejen za svou profesi, ale také za své názory, které v mnoha případech vzbudily nejednu debatu. Po delší odmlce zase tvoří na Instagram a sleduje ji přes deset tisíc uživatelů.

Svobodová se pohybuje na sociálních sítích už více než šest let a ač za dobu svého působení vystřídala mnoho přezdívek, většina sledujících ji zná pod přezdívkou Lena z Deníku Prostitutky. Nejdříve o cestě k její netradiční profesi psala blog, díky kterému si rychle našla relativně početnou fanouškovskou základu.

Blog však několikrát smazala, stejně tak jako instagramový profil, nicméně fanoušci stále čekají, kdy se zase objeví. Pokaždé ji nějakým způsobem najdou, což se stalo i tentokrát. Lena je po delší odmlce zpátky a chystá, opět, nový blog. Bude se jmenovat Blog Neluxusní Společnice, což je pojmenování, na kterém si zakládá. Za svou kariéru na sociálních sítích totiž zavedla do slovníků sledujících mnoho nových pojmů. Patří mezi ně právě neluxuska a luxuska, které ona příliš v lásce nemá. Oblíbeným slovíčkem jejích sledujících je také například kent, což by měl být klient. Pro kokain měla nejradši pojmenování Karel.

6. října 2023 v 19:55, příspěvek archivován: 24. října 2023 v 12:35

Lena velkou část života prožila v jednom z brněnských hotelů, kde jí dělala společnost malá čivava Diego. Ten však tragicky zemřel, protože ho srazilo auto, což nenesla Svobodová dobře. Proto si později pořídila dalšího psa, tentokrát fenku čivavy Ellu, která byla také velmi dlouhou dobu hvězdou jejího Instagramu.

Vedle psů je hvězda Instagramu samozřejmě i Lena, která v poslední době velmi ráda odpovídá sledujícím otázky. Denně sdílí také to, kolik měla zrovna klientů, jaké s nimi měla zkušenosti a nebo třeba jestli má menstruaci. Z povahy její profese je, co se týče sexuality, velmi otevřená a nestydí se sdílet vůbec nic.

Nejen, že Svobodová přinesla do slovníků sledujících nová slovíčka z hantýrky pražského podsvětí, ona sama měla ve velké oblibě některé předměty, které si s ní dodnes mnozí spojují. Relativně dlouhou dobu neustále jedla donuty a pila ledovou kávu z malé kartonové krabičky. První věci, které si ve spojitosti s ní mnoho sledujících vybaví, jsou proto právě donuty a káva.

Na Instagramu však nesdílí jen práci, mnohdy ukazuje i to, jak žije, když zrovna nevydělává. Často cvičí, pak zase necvičí, roky ale ráda ukazuje, že chodí na procházky. Se svými sledujícími sdílí i svou vlasovou cestu. Za roky na sociálních sítích totiž vystřídala nejeden účes a barvu. Sdílí však i problémy s příbuznými. V minulosti obsáhle psala o tom, jak složité vztahy má s rodinou, která nechápala její povolání. Jediným stěžejním bodem v životě pro ni byla prý babička. Naopak složitý vztah má s matkou, kterou často uvádí jako jeden z důvodů, proč se ještě na střední škole, kterou nakonec nedokončila, rozhodla pro kariéru prostitutky.

Před lety pak sdílela i to, že její matka, údajná alkoholička a tedy důvod, proč Lena nepije, skončila za mřížemi. V té době se sama nastěhovala do jejího bytu a podle mnohých sledujících prožívala nejhorší období v životě.

Válka prostitutek a cesty do Finska

Nutno dodat, že kariéru na sociálních sítích začala Lena blogem, na kterém nesdílela svou fotografii, chtěla zůstat v anonymitě. Jenže právě tehdy započala jedna z nejznámějších kauz, která se s její osobou pojí – válka prostitutek. Jiná žena, která se svého času živila prodejem svého těla, Hana, totiž byla s Lenou ve sporu, ač jednu dobu byly kamarádky. A právě ta hrozila, že na internet vypustí fotografii s Leny obličejem. To proto dnes již téměř influencerka udělala sama a od té doby jde s obličejem hrdě ven. Před pár lety byly na sociálních sítích populární její livestreamy, kdy se sledujícími dokázala mluvit dlouhé hodiny.

Ač se její internetové vystupování může zdát mnohým bizarní, je zároveň určitým vhledem do života žen, které se peníze snaží vydělávat sexuálními službami. Pro mnohé její sledující bylo poměrně překvapivé, když začala popisovat takzvané tour, tedy cesty do zahraničí, kde za několik týdnů vystřídala více měst. V případě Svobodové šlo nejčastěji o Finsko.

Blokování komentářů

Svobodová bezpochyby neodpovídá zaryté představě společnic široké veřejnosti. Konvenční, dá se říct, ideální míry Lena sice nemá, rozhodně se za to ale nestydí a snaží se ukázat, že i ženy jako ona se mohou živit prostitucí. Mnohdy však poměrně arogantním způsobem, kterým se snaží vysvětlit, že má pravdu jenom ona a blokuje všechny, kteří s ní nesouhlasí nebo jí napíšou byť jen náznak kritiky.

Právě kvůli arogantnímu chování bývá nejčastěji kritizovaná nejen sledujícími. Je nutné zmínit například její četné hádky na sociálních sítích s dalšími známými osobnostmi. Jeden z největších konfliktů s ní měla například Eva Feuereislová, která měla několik let na Instagramu v podstatě rubriku Freakshow, ve které pravidelně komentovala chování Svobodové na sítích. Lena ji totiž obvinila z toho, že jezdí za klienty do Dubaje jako luxusní společnice, což Feuereislová odmítá.

Je nutné zmínit také to, že Svobodová velmi zarytě bojuje proti kuplířství a odvolává se na to, že je trestné. Co se týče prostituce, to tak velké zásady nemá. Když jí někdo vyčítá, že příjmy nedaní, tak se brání tím, že si například živnost na činnost společnice založit nemůže a tak příjmy danit ani nebude. Prý by je danila moc ráda, ale jednoduše není zbytí.