Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Slavní DJové se můžou jít zahrabat, song léta nahrála parta dětí. Nejmladšímu je devět, nejstaršímu dvanáct

Letní hudební senzace roku 2024 je tady a její autoři vás možná překvapí. Hit „The Spark“ má na svědomí skupina dětí z prvního stupně základní školy. Chytlavý song, který sbírá stovky milionů zhlédnutí na TikToku, okamžitě získal srdce posluchačů po celém světě. „Ty děti nahrály fakt banger,“ zní jedna z mnoha nadšených reakcí. „The Spark“ vznikla během rapových workshopů v neziskovém hudebním prostoru Kabin Studio v irském Corku a její úspěch sdílí i hvězdy jako Stormzy a Tove Lo.
  11:41

Každé léto má svůj chyltavý hit, který zní na plážích po celém světě. Ten letošní už dorazil, populární je na sociálních sítích a raketově se šíří dál. Jeho autoři vás možná překvapí. Ne, nejsou to slavní DJové ani osvědčené popové hvězdy. Hit „The Spark“ má na svědomí skupina devíti až dvanáctiletých dětí z prvního stupně základní školy z Irska. Jejich chytlavý song, který vyšel teprve ve čtvrtek, si okamžitě získal srdce posluchačů po celém světě.

Tento virální hit sbírá stovky milionů zhlédnutí, zejména na TikToku, a reakce na něj jsou více než nadšené. „Ty děti nahrály fakt banger,“ píše jeden z fanoušků. „Slavní DJové se můžou jít zahrabat, nic lepšího, než písničku od dětí ze základky letos v létě neuslyšíme,“ přidává se další.

„Reakce byla úžasná,“ říká Garry McCarthy, kreativní ředitel Kabin Studio a koproducent „The Spark“. „Energie a pozitivita dětí inspirovala lidi po celém světě. Je to všude na TikToku. Je to šílené, něco takového jsme nikdy neviděli!“

Píseň vznikla v Kabin Studio, což je neziskový hudební prostor pro mládež v Knocknaheeny na severu Corku v Irsku. Myšlenka na ni se zrodila během jednoho z týdenních rapových workshopů s dětmi, které hledaly energický a pozitivní song, a našly drum n bass beat od PapaPedro. Hudební videoklip, kde děti z Corku rapují a tančí, natočili za jediný den v Kabin Studiu, na horní palubě autobusu 202 a v hudebním klubu Pavilion.

S více než 350 miliony zhlédnutí a mediálním pokrytím od BBC po The New York Times je „The Spark“ hitem léta, který sdílí i hudebníci jako Stormzy a Tove Lo. Píseň oficiálně vyšla a potěšila hudební fanoušky po celém světě. Takže pokud ještě nemáte svůj letní playlist, víte, co tam přidat.