Čtvrtek 20. března 2025, svátek má Světlana
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Ze zákulisí Lollipopz: Stalkovali holky až domů. Když jsou nemocné, nevystupují, reaguje creative director na spekulace

Dívčí hudební skupina Lollipopz už dlouhé roky vystupuje na různých akcích a na sítě natáčí různá videa pro děti. Staly se fenoménem mezi mladší generací. Fanynky zakládají fanpage a pravidelně navštěvují jejich vystoupení. V reakci na spekulace o nuceném vystupování i při nemoci se pro redakci Antiyoutuber.cz nyní vyjádřil creative director týmu Karel Andreas Stiebling, který s dívkami tráví nejvíce času.
  5:00

Lollipopz je česká dívčí hudební skupina zaměřená na dětské publikum. Tvoří ji čtyři dívky ve věku od osmi do deseti let, které se proslavily svými různorodými parukami. Nejvíce fanoušků mají na YouTube, kde je sleduje téměř tři sta tisíc lidí. Skupina pravidelně pořádá pěvecká a taneční vystoupení, která přitahují velkou účast, zejména od malých fanynek, které si k členkám Lollipopz vytvářejí silné citové vazby.

Na sociálních sítích zakládají fanpage a vyjadřují jim obdiv. V posledníc době se objevily spekulace o skupině, ke kterým se pro redakci Antiyoutuber.cz nyní vyjádřil creative director týmu, Karel Andreas Stiebling.

Po nedávno zveřejněném a podle lidí na sítích záhadnému videu bývalé členky Lollipopz Nikoly, se rozjelo mnoho spekulací o tom, jak se s dívkami v hudebním uskupení ze strany vedení zachází. Někteří lidé mluvili o tom, že jsou nucené chodit na vystoupení i když jsou nemocné. „Někdo také psal komentář, že údajně slyšel, že holky jsou nucené, aby vystupovaly se zápalem plic. Proboha! Pokud v produkci někdy někdo něco takového udělal, tak ze dne na den končím. Žádný rozumný rodič by nikdy nepustil svoje dítě na koncert se zápalem plic,“ říká pro redakci Antiyoutuber.cz Stiebling.

Minimálně dvakrát do roka se podle něj stane, že je jedna členka nemocná, a tak se vystoupení musí uskutečnit bez ní. „Mimochodem Amy (zelená), na něj měla v listopadu jen náběh a čtrnáct dní nebyla na koncertech ani natáčení. V případě nemoci mají poslední slovo rodiče,“ popisuje Stiebling.

Lollipopz mají tedy obrovskou fanouškovskou základnu, převážně mezi dětmi. Ty si tak často na konkrétní členky zakládají různé fanpage stránky, na kterých zveřejňují různé edity, či záběry z vystoupení. „Tady na pódiu jsem se Nelinky zeptala, jestli mi může doplnit srdíčko, ale ona řekla, že ne. Ale já to chápu a doufám, že až bude v Brodě, tak si mě všimne,“ píše jedna fanynka ve svém videu.

„Je někdy až neuvěřitelné, jak silnou emocionální vazbu si ke konkrétním členkám vytvářejí. Je to svým způsobem velká zodpovědnost, protože člověk vidí, jak moc jim na Lollipopz záleží. A pak balancujete mezi tím, co jim třeba v rámci meet & greet můžete dovolit a co už ne. Chcete, aby děti z akce odcházely spokojené, ale jsou chvíle, kdy musíte říct stop! Pro ty fanynky to nejsou obyčejné děti. Vnímají je zkrátka jako idoly, ale i jako kámošky a spřízněné duše,“ popisuje Stiebling.

Ačkoliv se to prý už nestává, dříve se museli vypořádávat dokonce i se stalkingem. „Třeba s pronásledováním od autobusu domů s cílem zjistit, kde dotyčná bydlí,“ říká. To však byl prý problém spíše předešlé generace členek Lollipopz, nyní se to už podle něj neděje. Podle Stieblinga je důležité si uvědomit, že úspěch Lollipopz není pouze o zábavě a vystoupeních, ale také o velké odpovědnosti. Práce s dětmi, každodenní tréninky, přípravy na vystoupení a nároky, které na ně kladou veřejnost i rodiče, jsou podle něj velmi náročné. Fanoušci je mohou vnímat jako idoly, ale za tímto pozlátkem se prý skrývá tvrdá práce.