Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Majkl Punk | foto: Facebook.com

Kontroverzní Majkl Punk končí s alkoholem. Pil prý i dva týdny v kuse a měl halucinace

Legendární tvůrce různých hlášek a vtipných videí Majkl Punk udělal velice zarážející vyjádření. Svěřil se, že končí s alkoholem. Nastává pro něj nová životní kapitola? Nemá prý v plánu už ani chodit na koncerty, pouze do kina. Střízlivý je prý šťastnější a tak to také chce nechat.
  17:47

Kontroverzní ikona Michal Knap, známý spíše jako Majkl Punk, je populární pro svá vtipná videa a streamy na sociálních sítích. Dříve působil převážně na YouTube, kde natáčel videa z vany, pomazával se vlastními výkaly a vyprávěl své různé životní příběhy. Více než před rokem však byl jeho účet smazán, a tak se přesunul převážně na TikTok, kde streamuje. Mnoho jeho příběhů je spojeno s alkoholem a sám se netají svou láskou k českému pivu. Nyní se však na svém Facebooku svěřil, že mu pravděpodobně nadměrné pití alkoholu škodí jak zdravotně, tak psychicky. Rozhodl se, že bude abstinent.

„Přestávám pít navždy. Já už na to definitivně s*ru. Nedělá mi to dobře na zdraví, ani na psychiku. Už jsem to dal rok. Teď to dám napořád. Držte mi palce. Jedině tak se cítím nejšťastnější, střízlivý,“ napsal nyní na svém Facebooku. Alkohol byl s jeho tvorbou často spjatý. V některých rozhovorech se svěřil, že někdy pil i několik dní v kuse. Nakonec se rozhodl, že si musí od alkoholu dát pauzu. Když pil, uměl se pořádně utrhnout ze řetězu. „Ještě jak jsem tady chlastal v bytě, tak jsem jel nahlas Orlíky a já si to zpíval ještě nahlas. Pak jeden soused zvonil a chtěl mi dát facku, už volal policajty ale odvolal to,“ vysvětluje.

Popsal také moment, kdy už se to pořádně vymklo kontrole. To takhle jednou prý pil třináct dní v kuse. Sám se přiznal, že měl s alkoholem problém a že na něm byl závislý. „Vždy jsem měl bohužel tu závislost. A předtím když jsem pil třináct dní v kuse, měl jsem z toho prchavý halucinace a to bylo teprve peklo, to jsem málem zmagořil,“ píše. Zřejmě právě tato zkušenost ho donutila k tomu si dát roční pauzu od alkoholu. „Proto jsem předtím přestal pít na ten rok. Teď už nechci pít vůbec. Už na to kašlu prostě. Radši malinovku nebo Kofolu si dám,“ pokračuje.

Čas od času si dal zřejmě také marihuanu. I tu už prý nekouří. „Já už ani nehulím. Už od ledna,“ vysvětluje. Jediné co mu zdá se zůstalo, jsou cigarety. Ty jen tak ze dne na den nevysadí, i tak by však chtěl kouření omezit. „Kouřit zatím budu pořád, ale měl bych to omezit aspoň na méně cigaret,“ píše. Nastává pro něj zdá se jakási životní změna. Mezi svými fanoušky je známý jako milovník punkové hudby. Rád si zajde na nějaký koncert například do Bohužel Baru, či Modré Vopice. Nyní se ale svěřil, že ani ty koncerty ho už nenaplňují, jak dříve. „Kašlu i na koncerty. Mě to ani dneska už tak nebere jako kdysi. Ale do kina budu chodit furt, to miluji. Nejvíc se těším v říjnu na Jokera dvojku. To bude pecka,“ vysvětluje.

Tímto rozhodnutím bezpochyby zarazil mnoho svých fanoušků. Jeho přátelé na Facebooku mu nyní vyjadřují obdiv a drží palce, ať to zvládne. „To je nejlepší rozhodnutí, co můžeš udělat. Držím ti moc palce a ty to zvládneš,“ píše jedna slečna. Další se svěřují se svými zkušenostmi s pitím alkoholu. „Já nepil šest let. Teď jsem začal s dítětem z nervů sem tam pivo, ale už na to taky s*ru. Jak píšeš, k*rví tě to jak psychicky, tak i fyzicky,“ komentuje další z jeho přátel na Facebooku.

Knap se proslavil hlavně svými výstředními videi na YouTube. „To je jasný, do prdele,“ je hláška, kterou naučil nejednoho svého fanouška. Jeho životní cesta je velice zajímavá. Nejvíce se o tom, co si zažil, rozpovídal zřejmě v podcastu Ladislava Sinaie. Svěřil se například, jak našel svého mrtvého dědečka. „Táta zavolal sanitku. Ti se ho snažili oživit. Řekl mi, že mu už nemůžou pomoct. Byl už bohužel mrtvý,“ popisuje Knap tragickou událost.

Témata: Majkl Punk