Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Členové labelu Milion+ se vydali na Slovensko, kde je jejich kolega Karlo ve vězení už nějaký ten pátek. | foto: instagram.com

Za mřížemi, ale s mikrofonem. Rapper Karlo je na sedm let ve vězení, s labelem Milion+ tam měl teď koncert

Rapper, který se nevzdává ani za mřížemi. Karlo, vlastním jménem Juraj Čaba, si odpykává sedmiletý trest ve věznici v Dubnici nad Váhom, ale na hudbu a rap nezanevřel. A co víc, na něj nezanevřel ani jeho label Milion+, jehož členové ho přišli podpořit na speciální koncert. Yzomadias, Nik Tendo, Robin Zoot, Hasan, Jickson, Koky a Decky - téměř všichni členové labelu Milion+ dorazili do věznice na Slovensku, aby spolu s Karlem vystoupili a ukázali, že přátelství a hudba pomohou překonat i ty nejtěžší překážky.
  5:00

Je ve vězení, na hudbu a rap však Karlo, vlastním jménem Juraj Čaba, nezanevřel. A nezanevřel na něj ani jeho label Milion+ a jeho členové. A co víc, v neděli se za ním vydali do věznice v Dubnici nad Váhom a společně vystoupili.

Yzomadias, Nik Tendo, Robin Zoot, Hasan, Jickson, Koky a Decky. Téměř všichni členové labelu Milion+ přijeli do věznice na Slovensku, aby podpořili svého kolegu, který zde odpykává sedmiletý trest za převoz marihuany a kokainu přes hranice.

Před koncertem se rappeři vyfotili, všichni oblečení v tričkách s nápisem „Free Karlo“. „Dnes nás čeká speciální show, na kterou asi nikdy v životě nezapomeneme. Jdeme za bráchou do vězení,“ napsal label Milion+ na svůj Instagram.

Dnes nás čeká special show, na kterou nejspíš nikdy v životě nezapomeneme.

Jedeme za bráchou do vězení. #freekarlo

16. června 2024 v 14:03, příspěvek archivován: 17. června 2024 v 23:32

Slovenský rapper Karlo je ve vězení od září 2022. Přestože je za mřížemi, nevzdává se hudby a dokonce vydává nový projekt přímo z vězení. Jeho texty se zaměřují na život za mřížemi a přemítání o tom, co by se mohlo stát, kdyby se v minulosti rozhodl jinak.

Karlo byl zadržen před dvěma lety ve vlaku na Slovensku s 1,5 kilogramy marihuany a 150 gramy kokainu. Jeho případ se rychle rozšířil mezi fanoušky rapu. Navzdory očekávání, že o něm nebudou slyšet po celých sedm let, co bude ve vězení, se Karlo rozhodl být aktivní.

„Ahoj, vzhledem k tomu, že mi Zbor väzenskej a justičnej stráže dal možnost tvořit i tady ve vězení, tak většinu volného času trávím tím, že dělám muziku,“ napsal Karlo na Instagram. Jeho EP s názvem TURNDOWNTHEHEAT má stopáž třináct minut a obsahuje čtyři skladby. Na jedné ze skladeb spolupracoval i Yzomandias, jeho kolega z labelu Milion+.

Ve všech skladbách především reflektuje situaci, ve které se před necelýma třemi lety náhodně ocitnul. Už název první sklad „Čas sa zastavil“ napovídá, že se bude věnovat především životu za mřížemi. Mluví v ní například o tom, jak seděl ve vlaku z Prahy do Bratislavy a v moment, kdy nastoupili policisté se psem, zastavil se čas. Dále ve skladbě například popisuje také obyčejné dny ve vězení. „Sedím v knihovně, piju zrzno přes zuby, po obědě si zajdeme ven s klukama zacvičit,“ rapuje.

Kolegové z Milion+ na Karla pravidelně odkazují ve svých skladbách. Yzomandias a Nik Tendo například mají track s názvem #FREEKARLO, jeho název odkazuje na hashtag, který se šíří na sociálních sítích od Karlova zadržení.