Soutěží krásy je po celém světě mnoho. Krásné slečny se snaží získat titul za nejhezčí pozadí nebo prsa. Tradiční Miss krásy už zdá se vycházejí z módy, a tak na scénu musela přijít nová soutěž. Tou je Miss AI, která má za sebou svůj první ročník. Do soutěže se mohli přihlásit muži i ženy. Soutěžit s perfektně vygenerovanými modelkami bylo pro pány zdá se nemožné, ve finálové desítce byly jen slečny. Ačkoliv se pro některé lidi může soutěž krásy uměle vygenerovaných dívek zdát bizarní, je poměrně propracovaná a přihlásit se do ní nemůže jen tak někdo.
Má svá pravidla, z nichž hlavní je, že modelky musí být aktivní na sociálních sítích. Počet sledujících by neměl hrát roli, důležité je napodobit reálný život modelky. Ačkoliv se jedná o soutěž krásy, půvab dívek nebyl hlavním faktorem k vítězství. Bralo se v potaz také to, jak modelky komunikují se svými fanoušky a jaký na ně mají vliv. Pokud toto vše modelka, nebo spíše její autor či tým, splňovali, mohli se do soutěže přihlásit a postoupit dál. Výhry jsou poměrně vysoké.
Celou soutěž vyhrála půvabná modelka z Maroka, Kenza Layli, která si odnesla výhru ve výši téměř tři sta tisíc korun. Ne celou částku však dostala v hotovosti, část je určená na propagaci. Na druhém místě se umístila modelka z Francie, Viva Lalina, která obdržela výhru v hodnotě zhruba sto čtrnáct tisíc korun. Třetí místo obsadila kráska z Portugalska, Olivia C, která obdržela výhru v hodnotě zhruba pětačtyřicet tisíc korun.
Myšlenka profilu Layli není jen ukázat, co v dnešní době umělá inteligence dokáže. Její autoři chtějí hlavně přispět k posílení postavení žen v Maroku a na Blízkém východě. Layli má poměrně slušné dosahy, na Instagramu ji sleduje přes dvě stě tisíc lidí.