Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Dívka si kousek od Olomouce koupila štěně. Jen po několika dnech zemřelo, začaly se mu rozkládat orgány

Dívka na TikToku popsala hrůznou zkušenost s koupí štěněte kousek od Olomouce. Štěně hned po příjezdu domů začalo zvracet a jeho zdravotní stav se rapidně zhoršoval, později mělo i krvavý průjem. Trpělo několika nemocemi, po několika dnech se mu začaly rozkládat orgány a museli ho nechat uspat. Pocházel pravděpodobně z množírny.
  18:23

Neuplynuly ještě ani dva týdny od té doby, co se Českem začaly šířit informace o hrůzném týraní psa v Uherském Hradišti. Teď sociálními sítěmi otřásl další případ, který souvisí s týráním psa. Dívka na TikToku popsala zkušenost s koupí štěněte nedaleko Olomouce. Dala jí jméno Roxy a těšila se, až s ní stráví první společné momenty. Nakonec se ale z idylického víkendu stal horor.

Modelka Anežka Vaňková nikdy psa neměla a neměla ani žádnou zkušenost s koupí čtyřnohého mazlíčka. Maminka jejího partnera si chtěla pořídit labradora, a proto našli na internetu inzerát. Žena prodávala štěňata v Mladějovicích nedaleko Olomouce, domluvili se s ní a zanedlouho za ní také vyrazili. Žena na ně prý při příjezdu čekala před domem se štěnětem v ruce. Neukázala jim matku psa, další štěňata a nepozvala je ani dovnitř. Pár prý musel ženu přesvědčit o tom, aby s nimi sepsala smlouvu alespoň ručně na kapotě od auta. Na cestu jim žena dala na vyžádání pro štěně také granule, na které je prý zvyklé.

Štěně celou noc zvracelo

Vaňková tvrdí, že se štěně chtělo celou cestu v autě mazlit a vypadalo, že je v pořádku. Po tom, co přijeli na chatu, ale začalo zvracet. Žena, která štěně páru prodala, tvrdila, že jen chvíli před odjezdem jedlo. Nakonec se však ukázalo, že lhala. Štěně totiž od začátku zvracelo průzračnou tekutinu, která údajně vypadalo jako voda. „Ten obsah jejího žaludku neodpovídal tomu, že by před chvílí jedla,“ vysvětluje Vaňková. Zvracelo prý minimálně každou hodinu, společně s partnerem si ale mysli, že je to kvůli tomu, že je v novém prostředí a cesta autem místy nebyla příjemná. Doufali zkrátka, že se stav štěněte brzy zlepší.

„Štěňátko špatně chodilo, vypadalo to, že se poprvé prochází po větším prostoru. Nepřestávalo ani zvracet, mysleli jsme, že je ve stresu. Hodně jsme se s ní mazlili a dávali jí najevo, že jí máme rádi,“ vysvětluje Vaňková na TikToku. Nespali s partnerem v noci ani v posteli, leželi s ní údajně celou dobu na zemi. V noci se však stav štěněte nezlepšil, naopak se rapidně zhoršil. „Nespali jsme ani dvacet minut vkuse, celou noc jsme byli vzhůru a starali se o ní. Pořád zvracela. Nechtěla jíst, chtěla jenom pít,“ popisuje dívka roztřeseným hlasem a se slzami v očích. Nakonec štěně prý museli v pití omezit, protože okamžitě, co se napilo, začalo opět zvracet. „Nad ránem začala mít i průjem. Nebyl v tom ani náznak toho, že by něco jedla. Byla to jenom krev a voda,“ dodává.

Kvůli rapidně se zhoršujícímu stavu štěněte s partnerem brzy ráno vyrazili na veterinu. Po příjezdu je ale čekal šok. Nejen, že jim lékařka oznámila, že štěně rozhodně není labrador, ale okamžitě je odkázala na Krajskou veterinární správu Olomouce s tím, že by měli nahlásit podezření na podvod a množení psů.

@anezkavankova Pokud kdokoliv z vás zvažuje koupi štěňátka a uvidíte na internetu na bazarech inzeráty s tímto telefonním číslem: nebo větu "Prodáváme POSLEDNÍ štěňátko..." Rozhodně si tak pejska nekupujte, nám už toho našeho sice nic nevrátí, ale celou situaci momentálně řešíme s PČR a Krajskou veterinární správou města Olomouc, abychom mohli snad jednou zabránit dalším podobným případům! ❤️ #getthisviral #fyp #fy #foryoupage #foryou #4you #protebe #chcibytveforyou #tohlemusibytvefyp #xyzbca #puppy #dogsoftiktok #stoptyranizvirat #viral ♬ původní zvuk - Agnes

Štěně podle lékařky s největší pravděpodobností trpělo parvovirózou. Veterinární klinika v České Třebové uvádí, že onemocnění způsobuje akutní systémové onemocnění s dominantním postižením tenkého střeva, kostní dřeně, lymfoidní tkáně a dříve i myokardu. Ve více než tří čtvrtinách klinických případů se onemocnění zjišťuje u štěňat ve věku šest až osmnáct týdnů. Zdrojem viru je zejména trus infikovaných psů. Proti onemocnění existuje očkování, což však nebyl případ štěněte Vaňkové, které nebylo nejen očkované a odčervené, ale ani očipované.

Na veterinární klinice bylo štěně několik dní a postupem času se jeho stav nezlepšoval, ale rapidně zhoršoval. Začalo zvracet i škrkavky, mělo blechy a několik dalších nemocí a infekcí. „Později se jí začaly rozkládat červené krvinky a orgány,“ uzavírá Vaňková. Štěně proto museli nechat uspat.

inzeráty na psy

Vaňková později zjistila, že ač se žena, která jim psa prodala, na smlouvu podepsala, jméno bylo falešné. Za psa zaplatili 8 tisíc korun. S Ženou komunikovali na dvou telefonních číslech, které Vaňková také zveřejnila. Po tom, co se na internetu číslo vyhledá, objeví se několik dalších inzerátů, ve kterých nabízí jiné rasy psů. V současné době jsou však smazané a je možné je vidět jen v náhledu. Podle Vaňkové jde o množírnu.

Vaňková tvrdí, že případ ženy policie sleduje už dlouho. Pracovník policie obvodního oddělení Šternberk situaci blíže nekomentoval. „Nevím, jestli to je množírna, ale někdo tam psy přeprodává, víme o tom,“ vysvětlil pro redakci Antiyoutuber.cz. Podobně na tom je i Krajská veterinární správa pro Olomoucký kraj. „Podobné případy řešíme už několik let. Konkrétně nevím, jak přesně je to v Mladějovicích, ale řešíme to,“ vysvětluje lékařka z Krajské veterinární správy.