MrBeast si v posledních měsících prošel poměrně turbulentním obdobím, kdy byl nařčen hned z několika velice závažných věcí spojených jak s jeho přáteli, tak jeho soutěží Beast Games. Ta je však již u konce a nejsledovanější youtuber nyní pořádá casting do další série. Ve své tvorbě na sociálních sítích se stále nedrží zpátky a čím dál více ji posouvá na novější a propracovanější úroveň. Nyní na svém profilu na platformě X odtajnil videa, na nichž momentálně pracuje.
„Mám pilota, který žije v soukromém tryskáči za dva a půl milionu dolarů, a pokud neodejde na sto dní, tryskáč si nechá. Dále mám policistu/kriminálníka ve vězení, který pokud neodejde na sto dní, vyhraje pět set tisíc dolarů, a někoho, kdo žije v posilovně, dokud nezhubne sto liber, za pět set tisíc dolarů,“ odtajňuje ve svém příspěvku na X, na jakém obsahu momentálně pracuje. U jiného youtubera by se takový obsah dal označit za vskutku nevšední a šílený. U MrBeasta se však dá říct, že nejde o nic světoborného ani překvapivého. I přesto je však v jeho videích patrný určitý vzorec, na který poukazuje i mnoho lidí na sociálních sítích. Celým jménem Jimmy Donaldson má, zdá se, jistý zájem o zavírání lidí do různých prostorů.
Podobných videí natočil v minulosti hned několik. Skutečně mnoho z nich je zaměřeno na to, že soutěžící jsou uzavřeni buď v nějaké místnosti, nebo třeba jen v červeně namalovaném kruhu, přičemž pokud v něm určitou dobu vydrží, obdrží slušnou výhru. Někdy se do těchto výzev pouští i on sám, většinou je však podstupují jeho fanoušci. Dokonce jeho druhé nejsledovanější video na kanále, které má více než půl miliardy zhlédnutí, je zaměřeno právě na to, že ten, kdo v namalovaném kruhu vydrží nejdéle, vyhraje pět set tisíc dolarů. Lidem už začínají tyto jeho nápady připadat poměrně zvláštní. „Chápu, že je to obsah pro algoritmus, ale v jakém okamžiku musíš přiznat, že tě prostě baví nutit náhodné lidi žít v malých prostorech? V jakém okamžiku to o tobě vypovídá něco divného?“ komentuje jeden z lidí na X. „Zamykání lidí do extrémních výzev kvůli zhlédnutím působí spíše jako vykořisťování než zábava, bez ohledu na odměnu,“ píše další.