Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Kim Kardashian | foto: Profimedia.cz

Kim Kardashian, Elon Musk a další celebrity ve víru Ozempicu. Lék na hubnutí uchvátil svět, má svá rizika

Ozempic je často vnímán jako jednoduchá cesta k štíhlejší postavě, zejména díky jeho popularitě mezi hollywoodskými celebritami. Tento lék, původně vyvinutý pro léčbu cukrovky typu 2, získal obrovskou pozornost kvůli svým účinkům na hubnutí, na TikToku jeho popularita znovu roste. Celebrity jako Amy Schumer, Oprah Winfrey a Elon Musk ho otevřeně chválí. Ale kromě slibných výsledků nese i rizika, která by neměla být podceňována.
  16:47

Už jste slyšeli o Ozempicu? Možná jste ho viděli na TikToku nebo Instagramu, kde ho spousta celebrit propaguje jako zázračný lék na hubnutí. Ale je to opravdu tak skvělé, jak se zdá? Jeho sláva navíc poslední době znovu roste.

Ozempic, neboli semaglutid, je lék původně vyvinutý pro léčbu cukrovky typu 2. Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi tím, že stimuluje produkci inzulinu. Díky vedlejším účinkům na hubnutí se stal populární i mezi lidmi, kteří chtějí zhubnout.

Ozempic se stal populárním nejen mezi běžnými lidmi, ale i mezi slavnými osobnostmi. Celebrity jako Amy Schumer, Oprah Winfrey a Elon Musk veřejně přiznaly, že jim Ozempic pomohl zhubnout.

Kim Kardashian způsobil rozruch, když se na Met Gala v roce 2022 objevila v šatech Marilyn Monroe a tvrdila, že zhubla více než 7 kilogramů během tří týdnů díky dietě bez sacharidů a cukru. Mnozí však spekulovali, že jí pomohl právě Ozempic​​. Tento krok vyvolal spekulace a širokou diskuzi na sociálních sítích.

O dalších známých osobnostech, jako jsou Khloé Kardashian, Kylie Jenner a jejich matka Kris Jenner, se rovněž spekuluje, že mohly užívat Ozempic na hubnutí, což si fanoušci všimli díky jejich rychlému úbytku váhy​

Je to bezpečné?

I když může pomoci zhubnout, Ozempic nese i svá rizika. Mezi vedlejší účinky patří nevolnost, zvracení a možné problémy s ledvinami​​. A navíc, lék je momentálně v některých zemích v nedostatku, což může zkomplikovat jeho dostupnost pro ty, kteří ho opravdu potřebují pro léčbu cukrovky​​.

Nedávné studie ukazují, že Ozempic má pozitivní dopad na pacienty s cukrovkou a chronickým onemocněním ledvin, snižuje riziko závažných srdečních a ledvinových problémů​​. Ale pokud ho plánujete použít jen na hubnutí, je dobré se poradit s lékařem a zvážit všechna rizika.

Ozempic může znít jako jednoduché řešení na hubnutí, ale je důležité si uvědomit, že žádný lék není bez rizik. Ujistěte se, že jste dobře informováni a že se rozhodujete na základě spolehlivých informací a rad odborníků.