Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Samopal, zaneřáděné záchody a nekonečné čekání. Český Project X byl fiasko

Project X je film, o kterém slyšel asi každý. Byla to velká party bez jakýchkoli pravidel. Minulý týden se měla kousek od Prahy konat česká obdoba jí podobné. Bylo z toho ale fiasko, kdy účastníky vyhazoval majitel objektu se zbraní v ruce. Videa bizarní párty plné špinavých toalet a chaosu teď kolují po sociálních sítích.
  18:00

Červené kelímky, skákací hrad, trpaslík, beerpong, několik bazénů, DJs, stánky s občerstvením a třeba i pláž. Takhle měla vypadat česká obdoba party z filmu Project X. Konala se minulý týden nedaleko Prahy ve městě Kouřim. Když nápad vznikal, asi nikoho nenapadlo, jakým způsobem se akce zvrhne.

Project X je americký film z roku 2012. Hlavnímu hrdinovi odjíždějí rodiče na víkend pryč a dům nechávají v rukou svého syna. Ten se svými kamarády naplánuje party pro padesát lidí. Nakonec jich dorazí ale padesátkrát tolik. Celá party se ale zvrtne a zasahovat musí i policie. V té době to ale byla party, kterou chtěl zažít každý teenager. A teď se měla konat podobná nedaleko od Prahy.

Měla to být akce, která v Česku nemá obdoby. Do luxusní vily chtěli organizátoři dostat až tisíc lidí. Sami organizátoři uznali, že se jedná o bláznivou myšlenku. I přes to se jim zdánlivě podařilo vše zorganizovat.

Přišla poslední červencová sobota. Od pozdního odpoledne se všichni evidentně dobře bavili. Později ale nastaly první problémy. Podle dostupných informací se mnoho návštěvníků ani nedostalo dovnitř. „Celé to bylo na nic, jel jsem tam čtyři hodiny ze Slovenska a nakonec jsem se nedostal ani do baráku, lidi čekali hodiny před dveřmi, než je pustí,“ stěžuje si jeden z návštěvníků.

TikTok Spermapolk 6.8.2022

6. srpna 2022 v 15:18, příspěvek archivován: 6. srpna 2022 v 15:18

To ale není všechno. Podle všeho byl v domě absolutní nedostatek toalet. „Na tento jedinej záchod v baráku jsem čekal hodinu mimochodem VIP,“ komentuje situaci další účastník a přikládá fotku, jak koupelna vypadala. Jiný si stěžuje, že na toaletu čekal dokonce tři hodiny.

Hodinu po půlnoci měl majitel domů všeho evidentně dost. „Ptáte se mě všichni, že nemůžete na záchod, že nemůžete dejchat...,“ povídá davu. „No ne, prostě konec, sorry,“ řekl nakonec a chtěl celou akci ukončit. Údajně organizátoři porušili všechny podmínky, na kterých se předem domluvili. Vše se ale zdánlivě na chvíli uklidnilo a party pokračovala dál. Mezi tím se ale začaly šířit informace, že v davu pobíhá majitel se samopalem a vyhrožuje, že všechny vystřílí a ať všichni vypadnou. O tom mluví v jednom ze svých tiktokových videí také influencer Honzi Michálek. Majitel měl  podle něj také později vypnout elektřinu a křičet, ať všichni opustí prostory domu.

Poslechni do konce �� Mám z tama videa mám je vydat?�� Ig HonziMichalek

6. srpna 2022 v 15:18, příspěvek archivován: 6. srpna 2022 v 15:18

Informace o samopalu není potvrzená a není k ní žádný prokazatelný důkaz. Informace se ale mezi účastníky akce šíří rychlostí blesku.Na propagačních fotkách prostor ale zbraň v jedné z místnosti zřejmě visí jako dekorace. 

Ať to bylo se samopalem jakkoli, celou akci provázela řada nešťastných a organizačně nezvládnutých událostí. 

@erikk35 @adielang

6. srpna 2022 v 15:18, příspěvek archivován: 6. srpna 2022 v 15:18

Tato party inspirovaná filmem Project X ale není zdaleka jediná, která se v Česku konala. V průběhu deseti let od premiéry filmu se jich konalo několik. V létě roku 2012 policie v Orlové na Karvinsku musela rozehnat dokonce několik set lidí.