Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidé na TikToku si oblíbili pistáciovou čokoládu z Dubaje. Spousta tvůrců jí začala vyrábět doma

TikTok zaplavila videa, ve kterých tvůrci podomácku vyrábějí pistáciovou čokoládu z Dubaje. Videa mají překvapivě miliony zhlédnutí a spousta lidí se podle návodu pokouší čokoládu vyrobit sama. Čokoládu si lidé oblíbili především proto, že je uvnitř křupavé těsto katafi. Některé lidi ale už tento trend unavuje.
  10:28

Na TikToku se objevil nový trend, kdy lidé vyrábí speciální pistáciovou čokoládu. Ta je totiž lidmi velmi oblíbená především v Dubaji, kde ji vyrábí společnost FIX Dessert Chocolatier. Protože je ale čokoláda opravdu vyhlášená, někteří lidé se ji rozhodli vyrobit doma a svůj výkon s ostatními sdílí na TikToku.

@myhealthydish Viral Dubai Pistachio Chocolate Bar #dubaichocolate #pistachiochocolate #chocolatebar ♬ original sound - My Nguyen

Pistáciová čokoláda, kterou lidé v poslední době s oblibou na TikToku připravují, je speciální především tím, že je plněná křupavou náplní z tenkého těsta kataifi, což je řecký desert. Podle lidí, kteří čokoládu vyzkoušeli, je to právě to, proč tento typ čokolády všechny tolik zaujal. Spousta tiktokerů, kteří na sociálních sítích vytváří různá jídla, se proto pustila do vlastní výroby této čokolády a soudě podle počtu zhlédnutí, lajků a komentářů na jejich videích, je o výrobu pistáciové čokolády skutečně enormní zájem.

Někteří lidé videa komentují a popisují, jak se jim jejich pokusy o vyrobení vlastní čokolády povedly nebo nepovedly. Jiní lidé si zase stěžují, že na hlavní stránce TikToku neustále naráží na tvůrce, kteří se pokouší čokoládu vyrobit. „Co se to děje? Proč na mě pořád vyskakuje výroba čokolády? To je nějaký nový trend, nebo mi něco uniklo? Už mě to fakt nebaví. Všude samá čokoláda! Kolik těch receptů ještě chcete udělat? Stejně to nikoho nezajímá,“ zlobí se lidé v komentářích na TikToku.

Pomáhá syrové hovězí maso s trávením? Na TikToku se šíří nový trend, podle expertů může být nebezpečný - AntiYoutuber.cz

Výroba čokolády ale lidi ve skutečnosti opravdu zajímá. Tvůrci, kteří se při kuchtění čokolády natáčejí, mají často na videích desítky milionů zhlédnutí, i když mají velmi nízký počet sledujících. Někteří lidé píšou, že v Dubaji nebyli, ale že čokoláda vypadá natolik skvěle, že se jí pokusí vytvořit sami, aby ji poté mohli ochutnat. U videí navíc můžeme vidět, že si návod na výrobu čokolády ukládají miliony lidí. Komentáře, které lidé píšou pod videa, jsou ve všech možných jazycích, takže je speciální pistáciová čokoláda nejspíš oblíbená po celém světě.