Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Pumpkin head trend v týdnech před Halloweenem nabírá na popularitě | foto: https://www.instagram.com/duschbrocken/Antiyoutuber.cz

Dýně na hlavě. Halloween je tady a z TikToku je strašidelné místo

Blíží se oblíbený americký svátek Halloween a s tím se po internetu začíná šířit řada starších, ale i nových trendů se strašidelnou tématikou. Jedním z těch starších je právě trend v překladu nazývaný jako „dýňové hlavy“, jde o focení se a natáčení videí s dýní na hlavě.
  12:25

Uživatelé sociálních sítí napříč internetem se připravují na Halloween, převážně tedy v USA, kde se tento svátek těší největší oblibě. Zejména na platformě TikTok se virálně šíří řada nových i starších trendů s halloweenskou tematikou.

Jedním ze starších trendů, který se letos opět vrací, jsou dýňové hlavy. Jak už název sám napovídá, jde o to, že si lidé vyřežou obličeje do dýní a otvorem dostatečně velkým na to, aby se jim do něj vešla hlava, a pak je nosí. S dýní na hlavě se pak fotí a dělají videa se strašidelnou tématikou. Hashtag #pumpkinhead má na TikToku stovky milionů zhlédnutí.

This shoot with my sister was so much fun! #spookyseason #pumpkinhead #pumpkinheadphotoshoot #sisters #fakebloodwarning #halloween #fall #photography #photographer

14. října 2022 v 14:33, příspěvek archivován: 14. října 2022 v 14:33

Není úplně jasné, kdo s trendem začal jako první, na internetu se objevilo několik videí už i z konce roku 2020. Nicméně jedno z prvních známých videí zveřejnila na YouTube začátkem listopadu 2020 skupina KentuckyTwinFlames Blended Family a za dva roky nasbírala přes deset tisíc zhlédnutí. Video bylo původně zveřejněno stejným uživatelem i na TikToku, ale účet byl mezitím smazán.

Trendu se účastní v práci zaměstnanci některých velkých nadnárodních společností. Jedním z nich je Ty pracující jako barista pro kavárenský řetězec Starbucks.

Pumpkin Challenge Starbucks Edition�� #starbucks #pumpkinseason #pumpkinchallenge #customerservice #barista #halloween

14. října 2022 v 14:36, příspěvek archivován: 14. října 2022 v 14:36

Pozadu nezůstali ani zaměstnanci německého Lidlu. Ti po zavírací době natočili „Halloween Pumpkin Challange Lidl Edition“ v prostorách supermarketu.

Halloween Pumpkin Challenge Lidl Edition����@kathaman @islxnur #fyp #foryou #foryoupage #fypシ #fy #funny #foryourpage #fypage #fypシ゚viral #viral #lassviralgehen #trend #halloween #halloweenpumpkin #pumpkin #lidl #lidlde #lidldeutschland #lidlmitarbeiter #lidlplus #einzelhandel #einzelhandelstorys #kasse #pfand #essen #rauchen #zigaretten #jungheinrich #kürbis #kürbissuppe #suppe #arbeit #work #working #badtiming #lassmachen #fürdich

14. října 2022 v 14:38, příspěvek archivován: 14. října 2022 v 14:38

Tento trend není však jediným, který se před Halloweenem rozjel na TikToku, roztrhl se také pytel se strašidelnými makeup návody a tipy, jak vylepšit halloweenský kostým sobě nebo svým dětem. Vlasový stylista z New Yorku na svém účtě ukazuje, jak si udělat duchovský účes. Toto ač velmi jednoduché video má přes osm milionů zhlédnutí.

ghost photo shoot... but make it a Halloween hair trend!!! @emily&ella this was the COOLEST Halloween hair idea !!! #spacebuns #hairbun #hairtrends #hairvideos

14. října 2022 v 14:53, příspěvek archivován: 14. října 2022 v 14:53