Influencerka Rachel Karnižová má s Pavlem „Pufflickem“ Marešem syna. Karnižová má za sebou velmi obtížné těhotenství, které doprovázely různé komplikace a rozhodně ví, co mohou ženy od těhotenství čekat. Na instagramu nyní opět o těhotenství promluvila a ženám dala mnoho rad.
„Celkově bych doporučila, abyste ještě předtím, než plánujete otěhotnět, byly v co nejlepší formě. Hýbejte se, starejte se o sebe a pokračujte v tom i během těhotenství. Po porodu se vám pak bude snáz vracet zpět do formy,“ říká Karnižová na instagramu. Ona sama se nyní celkem hýbe, učí se pole dance a dostává se zase do formy a to velmi úspěšně. Zároveň ale promluvila i o psychických problémech, které často těhotenství doprovázejí.
„Pokud máte během těhotenství psychické problémy, tak to prostě vydržte. Já jsem to zvládla bez léků, ale existují i léky, které vám pomohou a které můžete užívat i v těhotenství. Já sama jsem byla v období, kdy jsem si myslela, že by možná bylo lepší, kdybych tu nebyla,“ pokračuje. O psychických problémech mluvila Karnižová opravdu často a nechala se slyšet, že pro ní byly opravdu velkou komplikací.
Zároveň měla co říct i k samotnému porodu. „Co se týče porodu, poradila bych vám, abyste se ho nebály. Není to tak hrozné. Čím víc budete v klidu, tím lepší to bude. Využijte všechno, co vám nabídnou proti bolesti. Já na porod vzpomínám hezky. Bylo to jako milion ohňostrojů a potom jsem cítila neuvěřitelnou euforii,“ vzpomíná Karnižová.
Slovenská influencerka promluvila i o počátcích jejího mateřství. Některé ženy totiž nenavážou mateřské pouto s dítětem okamžitě. „První měsíce jsou asi pro každou ženu jiné, protože každá má jiné dítě. Ari byl pohodové miminko a neměli jsme s tím žádný problém. Přesto jsem k němu ze začátku necítila takovou tu lásku, o které všichni mluví. Ten vztah se postupně vytvořil tím, jak jsme se poznávali, a teď ho miluji nejvíc na světě. Takže i na tohle je dobré se připravit,“ prozradila.
„Dále je důležité neztratit sama sebe. Dělat dál věci, které vás bavily už předtím, a hledat i nové věci, které vás baví. A dělat věci podle toho, jak se cítíte, ne podle toho, jak jste si je naplánovaly. Myslela jsem si, že první rok budu jen doma, protože nebudu mít energii na nic jiného. Vůbec to tak není. Pořád se chci zlepšovat a posouvat svůj život dál, protože miluji práci a vymýšlení nových věcí. Jsem strašně ráda, že jsem neztratila sama sebe a že jsem to pořád já,“ řekla Karnižová, která si roli matky spolu s Pufflickem jako tatínkem, opravdu velmi užívá.



