Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

The Offspring přijedou na Rock for People 2024. | foto: Rock for People

Na Rock for People přijedou The Offspring. Další kapely odhalí adventní kalendář

Festival Rock for People patří mezi nejslavnější v Česku. Kdo bude na dalším ročníku vystupovat zajímá jeho návštěvníky prakticky hned v moment, skončí poslední koncert. V prosinci pořadatelé pravidelně spouští adventní kalendář, který odhaluje jednotlivé kapely. A hned v prvním políčku se ukrývalo velké jméno, The Offspring.
  14:55

Dlouho očekávaná událost je tady, Rock for People s prvním prosincovým dnem spustil již tradiční adventní kalendář, který každý den až do Vánoc odhaluje jednu kapelu. První okénko na webových stránkách Rock for People patří The Offspring, druhému ze čtyř headlinerů festivalu, kteří vystoupí na 28. ročníku festivalu od 12. do 15. června v hradeckém Parku 360 vedle Bring Me The Horizon, Avril Lavigne, Pendulum, Coreyho Taylora či Parkway Drive.

Tohle je vždy má oblíbená část roku, na kterou se před Vánoci velmi těším společně s našimi fanoušky. Oznamovací maraton 24 nových jmen lineupu jsme nemohli odstartovat nikým lepším než legendami The Offspring, kteří u nás příští rok oslaví neuvěřitelné jubileum 40 let na scéně,říká ředitel festivalu Michal Thomes. Pořadatelé stihli ještě před adventním kalendářem oznámit exkluzivní comeback po osmi letech The Ecstasy Of Saint Theresa –⁠ projekt jednoho z nejvýraznějších českých hudebních skladatelů Jana P. Muchowa. Jejich hudba provázela například kultovním filmem Samotáři.

Kdo už se těší na… AVRIL LAVIGNE?

Avril Lavigne je kanadská hvězda popu, rocku i punku, která svou kariéru zpěvačky a hlavně idolky rozjela už v šestnácti letech, kdy začala obsazovat nejvyšší příčky hitparád a žebříčků. Na vrchol jí vyneslo její první album Let Go s asi nejznámějšími hity jako “Sk8er Boi” nebo “Complicated” a Avril poté předvedla, že ještě dlouho nemá v plánu sestupovat dolů. Na kontě má za tu dobu už nesčetně ocenění a nominací na hudební ceny včetně osmi nominací na Grammy.

Zpěvačka nahrála celkem sedm studiových alb, přičemž začátky její kariéry, její styl i image ovlivnily statisíce lidí po celém světě. Přínos Avril Lavigne pro žánr pop-punku je nepopiratelně významný, neboť na počátku tisíciletí otevřela cestu punkové popové hudbě, jejímž motorem byly ženy. Následovala triumfální alba jako jsou „Under My Skin“ (2004) a „The Best Damn Thing“ (2007), díky kterým se zpěvačka pevně etablovala jako globální senzace. Její odkaz přetrvává díky hitům, jako je single „Girlfriend“, který se umístil na prvním místě žebříčku Billboard Hot 100, a diskografii, která se vyznačuje vývojem i hlubokým vztahem s publikem.

AVRIL LAVIGNE NA #RockforPeople2024 ▶️ https://rockforpeople.cz/cs/vstupenky
Official #RfP2024 Playlist ▶️ https://bit.ly/rockforpeople2024_playlist

Who's looking forward to… AVRIL LAVIGNE?

Avril Lavigne is a Canadian pop, rock and punk star who started her career as a singer and idol at the age of sixteen, when she began to top the charts. Her first album “Let Go” brought her to the top with perhaps her best-known hits such as “Sk8er Boi” and “Complicated”, and Avril showed that she has no plans to go down for a long time. In that time, she’s racked up countless awards and music award nominations, including eight Grammy nominations.

#avrillavigne #rfp #rockforpeople #rfp2024 #rockforpeople2024 #jeduRFP

29. listopadu 2023 v 18:44, příspěvek archivován: 1. prosince 2023 v 15:15

Se spuštěním adventního kalendáře pořadatelé prohlubují i spolupráci s neziskovou organizací Konsent, která dlouhodobě boří mýty o sexu a sexuálním násilí. Nově může každý přispět k nákupu festivalové vstupenky libovolnou částkou na aktivity organizace, které se tak budou moci nadále rozvíjet. Zakoupit příspěvek mohou i ti, kteří už vstupenku na festival mají. Vybraná částka poputuje v plné výši organizaci. Součástí sbírky je i výtěžek z charitativního vánočního večírku, který Rock for People pořádá pro Konsent 13. prosince v Rock Café. O hudební program se postarají Lazer Viking, Wild Tides Annabelle, Rodan, .themayrevolution a DJ ŠatySVlečkou.

Jedni z hlavní headlinerů

V dubnu 2021 vydala kalifornská skupina The Offspring své desáté studiové album „Let The Bad Times Roll“. Projekt byl dokončen a uveden na trh ve víru celosvětové pandemie. Název alba, který se tehdy zdál tak příhodný, se ve skutečnosti ukázal být čímkoliv jiným, než špatnými časy. Příběh The Offspring je od té doby přesným opakem – byly to dobré časy. Kapela (zpěvák Dexter Holland, kytarista Noodles, baskytarista Todd Morse, multiinstrumentalista Jonah Nimoy a bubeník Brandon Pertzborn) právě dokončila své kritikou nejoceňovanější americké turné, po kterém Dexter Holland prohlásil: „Odehráli jsme jedny z největších a nejlepších koncertů naší kariéry.“ S více než třemi dekádami celosvětových turné na kontě to o něčem svědčí. Pětadvacet amerických koncertů následovalo po nedávném vyprodaném turné v Austrálii, Kanadě, Evropě a Velké Británii a také po několika obřích festivalových koncertech po celé Evropské unii.

Skupina The Offspring vznikla v roce 1984 v Garden Grove v Kalifornii. Po vydání několika desek, které si kapela financovala sama, následovalo album SMASH, které obsahovalo první velký hit skupiny „Come Out and Play“. Desky SMASH se prodalo více než 11 milionů kopií a stále si udržuje status jedné z nejprodávanějších nezávislých desek vůbec. The Offspring pak vydali řadu zlatých, platinových a multiplatinových certifikovaných alb (IXNAY ON THE HOMBRE / AMERICANA / CONSPIRACY OF ONE / SPLINTER / RISE AND FALL, RAGE AND GRACEi / LET THE BAD TIMES ROLL) obsahujících nadčasové rádiové stálice jako „Kids Aren’t Alright“, „You’re Gonna Go Far Kid“, „Self Esteem“, „Pretty Fly“ a „Why Don’t You Get A Job“.

Festival Rock for People

Rock for People je festival evropského významu a v roce 2022 vystoupal mezi první ligu i v rámci evropských festivalů. Letošní 27. ročník přivítal v Parku 360 světové hvězdy v čele s jednou největších rockových kapel MUSE, králi metalu Slipknot, fenoménem Machine Gun Kellym, čerstvými držiteli Brit Awards The 1975 a stovkou dalších. Na 37 000 spokojených návštěvníků si kromě hudebního programu užívalo i pestrý doprovodný program na ČT art a Conference stage. Festival Rock for People je průkopníkem i v oblasti udržitelnosti a ekologie, kde si je vědom i svého vlivu zodpovědnosti. Dlouhodobě se vedle svého udržitelného přístupu věnuje i také osvětě v diskuzních panelech. Využívá alternativní zdroje energie (vodík, slunce a vítr) k pohánění pódií, třídí na 17 druhů odpadu, nabízí bohatou stravu pouze z rostlinných surovin a využívá bezemisní dopravu.

LINEUP ROCK FOR PEOPLE 2024

Headliner: Bring Me The Horizon, The Offspring + 2 další headlineři budou oznámeni

Coheadliner: Avril Lavigne, Corey Taylor, Parkway Drive, Pendulum (late night special)

Kapely: Alpha Wolf, Crystal Lake, Dead Pony, Dogstar, Hot Milk, Kaizers Orchestra, La Dispute, Missio, Neck Deep, Shadow Of Intent

CZ/SK: 58G, Aneta Langerová, Bitter Season, Dmitrievna, J.A.R., John Wolfhooker, The Ecstasy Of Saint Theresa