Tiktoker Samuel Samake se na Instagramu podělil o sérii nešťastných příhod spojených s jeho ubytováním v Londýně. Zarezervoval si poměrně levné ubytování vzhledem k tamním cenám, za tři noci prý zaplatil sedm a půl tisíce korun. I tato částka mu však připadá vysoká v porovnání s tím, kde byl nakonec ubytován. Chtěl si rezervovat hotel, kde by měl alespoň možnost dát si něco k jídlu, ale ubytování prý nevypadalo ani zdaleka tak, jak bylo prezentováno na fotografiích. Navíc ho překvapilo, že v Anglii používají jiné typy zásuvek.
„Já jsem si říkal: ,ok, připlatím si, ale chci hotel. Nechci prostě Airbnb, chci prostě čistě hotel. Chci si tam objednávat jídla, když tak z hotelu, prostě chci mít jako servis’,“ říká, že však většina hotelů stála na tři noci nad deset až dvanáct tisíc korun, což se mu platit nechtělo. Zarezervovat si tak měl ubytování za sedm a půl tisíce korun dál od centra. Z letiště chtěl na ubytování odjet taxíkem, a tak zavolal do svého ubytování, jestli mu taxi pošlou. Velice ho zdá se šokovalo, když mu řekli, že to nedělají. Místo toho tak jel hromadnou dopravou, dorazil na ubytování a nemohl uvěřit vlastním očím.
„To nemá s hotelem nic společného. To je prostě pokoj ve sdíleném domě, kde nemám ani vlastní koupelnu za sedm tisíc pět set,“ opakuje několikrát cenu ubytování na tři noci, čímž se snaží zřejmě zdůraznit, že je podle něj nesmyslně vysoká. Lze však říci, že vzhledem k průměrné ceně hotelů v Londýně šlo o poměrně výhodnou nabídku odpovídající kvalitě ubytování. Podle webu statista.com je průměrná cena hotelu v Londýně za noc sto padesát osm liber, což v přepočtu činí čtyři tisíce sedm set dva korun. Za tři noci to tedy vychází na čtrnáct tisíc sto šest korun, tedy téměř dvojnásobek částky, kterou Samake zaplatil za své ubytování.
Velice ho také zdá se šokovalo, že v Británii používají jiné zásuvky. „Samozřejmě jsem to nevěděl, zjistil jsem si to až tady. A já jsem vlastně došel na ten hotel s dvěma procenty,“ říká, že měl při příchodu na hotel téměř vybitý telefon. Vydal se tedy do města hledat obchod, kde by si mohl pořídit správný adaptér. Téměř dvě hodiny prý bloudil po městě, aniž by něco našel. Když se vracel zpět, zjistil, že hned vedle jeho ubytování je čerpací stanice, která prodává přesně to, co potřeboval.