Shopaholic Adel patří k nejkontroverznějším českým influencerům. Proslavil ji TikTok, na který se po půlroční pauze v červnu vrátila. Ani ne za měsíc získala zhruba 240 tisíc sledujících. Jenže teď jejich počet každým dnem strmě klesá.
Co za tím je? Kritika, kontroverze a převládající názor, že osoba jako ona by neměla být slavná. Kontroverzní byl například prodej jejího merche, kdy prodávala instantní polévky a používala logo Starbucksu na svůj hrnek. Před dvěma týdny o ní nahrál video influencer Dominik Mráz s názvem „Pravda o Shopaholicadel“. Mluví v něm o tom, že Adéla lže a přetvařuje se. Zároveň se objevuje mnoho reakčních videí od různých tvůrců - videa natočili například Vidrail, Stay12, Ducklock nebo CzechCloud.
Nejen to její sledující přinutilo k zamyšlení, zda ji opravdu chtějí dále podporovat. Na TikToku se začala množit videa s označením #srpenbezshopaholicadel, resp. #srpenbezadel. Oba hashtagy mají na TikToku dohromady skoro 1,6 milionu zobrazení. A nejen to, sklízí především úspěch. Na videích s tímto označením jednoduše uživatelé ukazují, jak dávají účtu Adély unfollow společně se zvukem „Tohle je ten nejlepší pocit“. Za jeden den přišla zhruba o třicet tisíc sledujících a jejich počet nadále klesá.
Adélin výsměch
Adéla si hashtagů všimla a také na ně reagovala v jednom ze svých videí. „Jo a to vaše srpen bez Adel... Co si tím pomůžete? Já na sociálních sítích neskončím. Já vám to klidně zopakuju ještě jednou. Já na ty sociální sítě mám živnost a sociální sítě jsou moje práce na živnost. Takže si nepomůžete tím: #srpenbezadel, už bylo dost Shopaholic Adel, Shopaholic Adel musí skončit na internetu,“ směje se Adéla. „To čekejte že skončím, když mě to živí, když mi to živí domácnost a všechno,“ pokračuje ironicky.
@n_denisss Kdo plánuje srpen bez Adél? ##shopaholicadel ##srpenbezshopaholicadel
♬ původní zvuk - n_denisss
Ač se reakcím Adéla vysmívá, vlna kritiky je v posledních dnech enormní. Jejím sledujícím se její chování přestává líbit. Je nutné dodat, že ne vždy je kritika konstruktivní. Mnohokrát reakce hraničily s kyberšikanou.