Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Zaspalová a Levinská se vzaly. Nejsou ale manželky, pouze partnerky a někteří lidé se jim vysmívají | foto: instagram.com

Zaspalová a Levinská se vzaly. Nejsou ale manželky, pouze partnerky, čelí homofobním útokům

Štěpánka Zaspalová a Alžběta Levinská oznámily, že mají za sebou svatbu. Obě ale nejsou manželky, ale pouze partnerky. I tak si očividně svatební obřad užily a lidé jim na Instagramu gratulují. Někteří lidé je ale urážejí a píšou jim homofobní zprávy, kterými vyjadřují svůj nesouhlas s partnerstvím dvou lidí stejného pohlaví.
  14:23

Influencerky Štěpánka Zaspalová a Alžběta Levinská už nějakou dobu tvoří pár. Nyní se ale na jejich instagramových profilech objevil příspěvek, že se spolu vzaly. Zásnuby Zaspalová a Levinská oznámily už dávno. Zaspalová si ale nebyla jistá, zda se opravdu vezmou kvůli hlasování poslanecké sněmovny o manželství stejného pohlaví.

Zaspalová se s Levinskou zasnoubila minulý rok a od té doby se čekalo pouze na to, kdy se obě vezmou. Koncem února letošního roku ale poslanecká sněmovna neschválila manželství pro všechny a Zaspalová z toho byla pochopitelně naprosto zničená. „Probrečela jsem celou noc. V červnu máme svatbu a fakt jsem věřila v to, že bude všechno schváleno,“ reagovala na hlasování proti manželství pro všechny Zaspalová pro redakci Antiyoutuber.cz. Nyní se ale obě influencerky na svém Instagramu pochlubily, že za sebou mají svatební obřad.

„Ještě stále se vzpamatovávám a zpracovávám momenty z toho nejkrásnějšího dne v mém životě. Neuvěřitelné, kolik smíchu, slz, lásky od všech kolem nás a kolik štěstí jsme s Bett zažily. Nemůžu se dočkat na další společné roky bok po boku jako manželky (správně partnerky) a těším se na vše, co si pro nás život připraví,“ napsala na Instagramu Zaspalová. I když se nechala slyšet, že s Levinskou nejsou manželky, ale pouze partnerky, očividně jí na tom ve výsledku tolik nesejde. Obě partnerky vypadají šťastně a pochlubily se nádherným svatebním obřadem.

Lidé na Instagramu páru gratulují a přejí jim hodně štěstí. Mezi gratulanty je i influencerka Dominique Alagia, která byla zároveň mezi pozvanými hosty na svatbě. „Miluji vás. Nejkrásnější den, děkuji, že jsem mohla být součástí,“ napsala Alagia pod příspěvek Zaspalové a Levinské. Jejich příspěvek získal za necelý den přes 110 tisíc lajků, ale jak se dalo čekat, ne každý na partnerství dvou žen reagoval pozitivně. Někteří lidé totiž jasně vyjadřují svůj názor na to, že by manželství a partnerství mělo být tolerováno pouze mezi páry opačného pohlaví.

Z toho důvodu se proto pod svatebním příspěvkem na Instagramu objevilo hned několik urážlivých komentářů směrem k Zaspalové a Levinské. „No to rodiče měli radost. Proč se homouši cpou do křesťanské instituce, která má jasně daná pravidla? No hnus,“ píšou lidé pod příspěvek Levinské a Zaspalové. Někteří lidé se páru dokonce vysmívají, že jsou pouze partneři a nikoliv manželé. Kromě několika podobných komentářů ale všichni přejí Zaspalové a Levinské jen to nejlepší.