Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Invisible challenge | foto: Tiktok.comAntiyoutuber.cz

Nahý filtr na TikToku nahrává hackerům. Kradou lidem osobní údaje a hesla

Hackeři se skrz tiktokový filtr, který navozuje iluzi neviditelnosti, dostávají do přístrojů uživatelů a kradou z nich osobní data. Takzvaná Invisible challenge spočívá v tom, že se uživatel natočí nahý přes speciální tiktokový filtr. Tento filtr rozmaže nahé tělo, tím pádem nahá postava není vidět. Hackeři se snaží nalákat neznalé uživatele na trik, kterým se tělo na videu odhalí.
  11:05

Challenge a trendy na TikToku se různí, některé zachází do extrémů, jiné jsou při nejmenším šokující a nečekané. Teď se na TikToku objevila challenge, při které se lidé natáčí nazí. Využívají k tomu „Invisible Body“ filtr, který odstraní nahé tělo z videa a zamění ho za rozmazanou šmouhu v jeho tvaru. Filtr využily už desítky tisíc lidí.

@_vixenemma No way you can reverse this 🤭 #invisiblechallenge #invisiblefilter ♬ Kute and neat speed up - 𝑅𝑎𝑦𝑎𝑛 𝑅𝑖𝑣𝑒𝑟𝑎😻🫶🏽

Jenže nahá těla zakrytá pouhým filtrem vyvolávají touhu jiných uživatelů nahlédnout, co se za rozmazáním skrývá. Na TikToku se tak objevuje také mnoho videí s návodem, jak tento filtr odstranit. Jenže jeden z návodů mají na svědomí hackeři. V návodu podvodníci nabádají uživatele k nainstalování softwaru, který následně nahé tělo odhalí. Jedná se ale o virový podvodný program – je totiž schopný uživateli z přístroje ukrást různé účty, hesla, kreditní karty uložené v prohlížečích, peněženky s kryptoměnami, a různé další soubory.

Videa s takovými návody dosahují na TikToku klidně několika milionů zhlédnutí. Podvodníci si také vytvořili vlastní Discord server, kde se snaží oběti nalákat k instalaci jejich softwaru. Tento server má momentálně už přes třicet tisíc členů.

@user4873916276870 discord.gg/finished #unfilter #discord #invisiblefilter #fyp #unblur #uninvisible ♬ Kute and neat speed up - 𝑅𝑎𝑦𝑎𝑛 𝑅𝑖𝑣𝑒𝑟𝑎😻🫶🏽

Hashtag #Invisiblefilter dosahuje na TikToku skoro k třiceti milionům zhlédnutí. Mnoho videí pod tímto hashtagem obsahuje podvodné návody k odstranění již zmíněného filtru. Videa často také obsahují link k Discord serveru „discord.gg/unfilter“ na kterém si uživatel může stáhnout podvodný software.

@witchtime69 Ummmmm….. #fyp #gay #twitter #viral #bi #abs #invisible #invisiblefilter #hotguy #gaytiktok #fakebody #muscle #18 ♬ body party x abuh - v1lxree

Po kliknutí na odkaz s pozvánkou a připojení k serveru Discord se uživateli zobrazí nahá videa lidí, sdílená hackery, která údajně pocházela z jejich softwaru. Mnoho uživatelů Discordu nahlašuje tento server i obsah, který na něm správci zveřejňují. I když někdy Discord škodlivý obsah smaže, tak se pokaždé znovu objeví.