Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lékárník Dat je hlavní postavou TikToku lékáren Pilulka. | foto: https://www.instagram.com/pilulkacz/Antiyoutuber.cz

Vtipný TikTok je v marketingu základ. Pochopila to i síť lékáren

Spousta společností se musí přizpůsobit době a vhodně marketingově cílit na mladší publikum. I konzervativní firmy začínají tvořit obsah na sociální sítě. Výjimkou není ani síť lékáren, která nově působí na TikToku. Točí různé trendy a dělají si legraci ze sebe i ze svých zákazníků. Jejich videa sledují statisíce lidí.
  2:20

TikTok je pro marketing a komunikaci klíčový, což pochopila i řada společností. A některým z nich se to výborně daří, mluvící Ryanair letadlo nebo kapybary z Kauflandu viděl téměř každý. Teď tam začala natáčet slovenská odnož lékáren Dr. Max a český řetězec lékáren Pilulka.

Lékárny zkouší nejrůznější trendy a točí vtipné skeče s filmovými prostřihy. Utahují si ze zaměstnanců, zákazníků a podobně. Narážejí často na běžné situace, ke kterým dochází v jejich prodejnách. Jednou z nich je nekonečné čekání ve frontě, když se zákazník u přepážky dlouhou dobu vyptává na spoustu otázek.

Aj čakanie v rade môže byť veselé. �� #drmax #lekarendrmax #drmaxtiktok #tiktokdrmax #lekaren #pharmacy #pharmacist #snape

20. října 2022 v 2:36, příspěvek archivován: 20. října 2022 v 2:36

Ve spolupráci s influencery Zrebným, Frlajsem & Mojmírem natočili sérii videí, kde si utahují ze zákazníků. V prvním díle přijde do lékárny zákazník, který pravděpodobně onemocněl Covidem. Problém je ale v tom, že si myslí, že tato nemoc neexistuje.

Ceníme si vašu dôveru.�� #drmax #lekarendrmax #drmaxtiktok #tiktokdrmax #lekaren #pharmacy #pharmacist #typyzakaznikov #typypacientov #zrebny #frlajs

20. října 2022 v 2:38, příspěvek archivován: 20. října 2022 v 2:38

Tiktokový profil lékáren však není jen o zábavě, přidávají také spoustu užitečných tipů a rad. Radí například, jaké léky je vhodné mít v domácí lékárně či jak předejít kocovině.

#tipyfarmaceuta Ako predísť bolesti hlavy po nadmernom užití alkoholu?���� #drmax #lekarendrmax #drmaxtiktok #tiktokdrmax #lekaren #farmaceut #pharmacy #pharmacist #radyfarmaceuta

20. října 2022 v 2:40, příspěvek archivován: 20. října 2022 v 2:40

Nechybí také téměř až dokumentární videa, ve kterých prozrazují, jak se léky v různých podobách vyrábějí. Ukazují proces výroby kapslí, krémů či čípků. Naučná videa však mají podstatně menší počty zhlédnutí než ta, ve kterých napodobují virální trendy nebo vtipné skeče.

Vedeli ste, ako vyzerá výroba kapsúl? ��‍⚕️��‍⚕️�� #drmax #lekarendrmax #drmaxtiktok #tiktokdrmax #lekaren #pharmacy #laboratorium #labak #vyrobakapsul #laboratoriumdrmax

20. října 2022 v 2:42, příspěvek archivován: 20. října 2022 v 2:42

Marketingový tým lékáren Pilulka pojal videa spíše prakticky a naučně. Radí, jaké léky si zabalit na dovolenou. „Na tobogánu opravdu nechcete chytit prudký vodnatý průjem, proto si s sebou zabalte černé uhlí,“ vysvětluje lékárník Dat, který je hlavní postavou všech videí.

Čím napěchovat dovolenkovou lékárničku ������? Dat poradí! #lekarnik #pilulka #lekarnicka #dovolena #more #tricitka

20. října 2022 v 2:43, příspěvek archivován: 20. října 2022 v 2:43

Dat popisuje různé zdravotní problémy, radí, jak je řešit a vysvětluje často kladené otázky zákazníků. Mluví o tom, co jsou to homeopatika nebo proč se by se neměly užívat léky po expiraci. Zároveň radí zákaznikům, že by je měli vrátit do lékaren a nevyhazovat je.