Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Logo aplikace TikTok. | foto: Profimedia.cz

TikTok si vzal do parády inzerenty: Nová pravidla pro reklamy na teenagery a AI

TikTok zavádí omezení pro reklamy cílené na teenagery a požaduje transparentnost u AI generovaných reklam. Inzerenti mohou teenagery oslovovat jen obecně a reklamy s AI budou jasně označené. Tyto změny chrání soukromí a bezpečnost uživatelů. TikTok jde na to chytře a zábavně!
  12:00

TikTok přichází s horkými novinkami. Populární platforma zavádí nová pravidla pro inzerenty a posiluje bezpečnost uživatelů. Co to znamená pro nás všechny?

Omezení cílení na teenagery

TikTok se rozhodl říct „A dost!“ a omezit, jak přesně mohou inzerenti cílit na mladší uživatele. Odteď budou moci inzerenti v USA oslovovat teenagery pouze pomocí obecných kategorií, jako je lokalita, jazyk a informace o zařízení. Tímto krokem TikTok zajišťuje bezpečnější online prostředí pro všechny školou povinné uživatele.

Větší kontrola nad reklamami

TikTok také přináší více kontroly nad tím, jaké reklamy se zobrazují. Uživatelé si mohou nastavit své reklamní zájmy a spravovat sdílení svých dat mimo platformu. Tím TikTok dává uživatelům do rukou klíče k jejich digitální stopě, což je krok k větší ochraně soukromí.

Transparentnost AI

Další novinka se týká technologií. TikTok bude vyžadovat jasné označení reklam vytvořených pomocí umělé inteligence. Už žádné hádání, zda je obsah skutečný nebo digitální! Tímto krokem se TikTok připojuje k dalším gigantům jako Meta, aby zajistil, že AI generovaný obsah bude správně označen, což posiluje důvěru uživatelů.

Dopady a budoucí důsledky

S přibližně 25 procenty uživatelů TikToku ve věku pod 20 let mohou tyto změny značně ovlivnit reklamní strategie. Značky, které se spoléhají na přesné cílení reklam na teenagery, budou muset přehodnotit své přístupy a vymyslet nové způsoby, jak zaujmout své publikum. Omezení cílení na teenagery představuje výzvu, která vyžaduje kreativní řešení.

Navíc, označování AI obsahu znamená, že značky budou muset být ještě chytřejší v tom, jak vytvářejí a prezentují své reklamy. Transparentnost přinese větší důvěru a zapojení uživatelů, což je pro značky výhodné.

Co očekávat

Jakmile tato pravidla vstoupí v platnost, bude zajímavé sledovat, jak ovlivní výkon reklam a zapojení uživatelů. Značky budou muset přehodnotit své marketingové strategie, zejména ty, které cílí na mladší publikum nebo se silně spoléhají na AI generovaný obsah. Udržování přehledu o zpětné vazbě uživatelů a přizpůsobování se měnícímu reklamnímu prostředí bude klíčové pro úspěšné reklamní kampaně.

TikTok podniká velké kroky, aby se sladil s širšími průmyslovými trendy zaměřenými na ochranu soukromí a transparentnost. Inzerenti se budou muset s těmito novými pravidly popasovat a přitom udržet své reklamy zajímavé a zapojující. TikTok tak pokračuje v cestě k bezpečnější a transparentnější platformě pro všechny uživatele.