Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Logo aplikace TikTok. | foto: Profimedia.cz

Do pokoje přišel Čtvereso, do redakce Koleso. Co právě letí na TikToku

Pravidelně aktualizovaný seznam nejlepších a nejznámějších trendů na TikToku. Natáčet TikToky na trendy, které právě letí, je jednoduchá cesta, jak se dostat do povědomí většího publika.
  14:00,  aktualizováno  25. srpna 11:20

Trend: Koleso, když přijde Čtvereso

Český TikTok naprosto zaplavil poměrně hravý trend. Vezmete jméno někoho známého a uděláte jeho opak. Příklad? „Jaromír Jágr, když vejde Podzimválka Tygr“. Smyslem trendu má být šokovaný pohled člověka, když do místnosti vstoupí jeho protiklad.

A k nám do redakce přišel Koleso. Ten byl pak v šoku, když do místnosti vešel... Čtvereso. S Kolesem jsme udělali rozhovor, na který se v následujících dnech můžete u nás na webu těšit.

@antiyoutuber.cz 﫣 Na návštěvě u nás byl Koleso  o Clash of the Stars, mrtvém kamarádovi a brikulích už brzy na expres.cz a antiyoutuber.cz ✨ #koleso #kolesooriginal #brikule @kolesooriginal ♬ original sound - 率♀

Trend: Regina

Tenhle trend je jednoduše o tom, že přiznáte, co je to jedno téma, o kterém nemůžete přestat mluvit. Hláška, kolem které je celý trend založený, je z filmu Protivný sprostý holky, kde hlavní hrdinka přiznává, že o Regině, hlavní záporačce, zkrátka nemůže přestat mluvit.

Jak se do trendu zapojit? Stačí Reginino jméno zaměnit za tu jednu věc, o které nemůžete přestat mluvit a TikTok je na světě.

@sophdoeslife what’s new 路♀ #taylorswift ♬ original sound - giuba

Trend: Harry, can you tell me...

Šíří se napříč contentem. Zvuk „Harry, can you tell me something that'll piss me off?“ používají fanoušci hudby, sportu, seriálů, ale i ti, kteří si utahují ze vztahů a života obecně.

Stačí zkrátka do zvuku napsat, co vás naštve. Jste fanoušek určitého seriálu a štve vás, že už nebude další řada? Tak to už je nápad na video na světě, stačí ho jen natočit.

@mollysmith19 It’s jokes  #fyp #foryou #pissmeoff ♬ Tell me something that will piss me off - Artimus Wolz

Trend: Cool kids

Trend, který ukazuje, jak daleko jste to v životě dotáhli. Vytvořit ho je jednoduché: stačí fotka nebo video z dětství a poté ze současnosti. Někdo srovnává progres ve sportu, jiní zkrátka jen porovnávají vzhled a glow up. Celý trend doprovází písnička Cool kids od Ecosmith.

@benjikrol

lowkey cried making this lol

♬ Cool Kids (Sped-Up Version) - Echosmith

Trend: Je 9/10, ale...

Trend, který ukazuje, jak daleko jste to v životě dotáhli. Vytvořit ho je jednoduché: stačí fotka z dětství a poté fotka ze současnosti. Někdo srovnává progres ve sportu, jiní zkrátka jen porovnávají vzhled a glow up. Celý trend doprovází písnička Cool kids od Ecosmith.

Tenhle trend je zaměřený primárně na hodnocení potenciálních protějšků. „Je 4/10, ale má dobrý hudební vkus.“ „Je 9/10, ale je fotbalista.“ Prakticky si tak lidé dělají legraci ze svého vkusu a hodnotí, jestli by jim dali více nebo méně bodů. Případně jsou videa doprovázené písní SOS od Abba.

������ ig:honza_vhrlk

7. července 2022 v 17:51, příspěvek archivován: 7. července 2022 v 17:51

Trend: Co mi lidé řekli, když...

V tomhle trendu si lidé dělají legraci z toho, jaké podivné a stále se opakující otázky jim lidé dávají, když jsou třeba fanoušky formule 1, zpěváci, učitelé v autoškole, zkrátka cokoliv.

„Jsi holka a fandíš formuli? Určitě kvůli těm hezkým jezdcům, viď?“

„Učíš v autoškole? A proč parkuješ takhle?“

Celý trend, který doprovází písnička Happiness od Alexis Jordan, ale doprovází blikající efekt. Měli by se mu tak vyhnout lidé s epilepsií.

Big up Dale #drivingtest #drivingfail #learnerdrivergang #fyp #foryou

27. června 2022 v 10:59, příspěvek archivován: 27. června 2022 v 10:59

Trend: New Bombshell

Trend vycházející z hlášky z britské verze reality show Love Island. Naskočit na něj je jednoduché a kromě zahraničí se začíná šířit i mezi českými TikTokery. Nejčastěji se objevuje jako ironické okomentování něčeho, co člověk dělá stále znovu a znovu. Například se vrací k bývalému partnerovi nebo se po nevydařeném randění vrací na seznamku. Stačí vymyslet něco takového, natočit se, jak přicházíte do místnosti a máváte a je hotovo.

ig:honza_vhrlk

15. června 2022 v 20:41, příspěvek archivován: 15. června 2022 v 20:41

Trend: Tak nějak málo tančím

V posledních dnech května 2022 se mezi nejúspěšnější videa na TikToku zařazují právě ta s písní Tak nějak málo tančím kapely Kryštof. Uživatelé zveřejňují sestřih videí, který tematicky odpovídá textu známé písně.

15. června 2022 v 20:41, příspěvek archivován: 15. června 2022 v 20:41

Do trendu se zapojili i známí TikTokeři jako například Dominique Alagia, Veronika Vobecká nebo Ester Tušilová. Přidal se také autor písně, zpěvák Richard Krajčo.

@benjikrol

lowkey cried making this lol

♬ Cool Kids (Sped-Up Version) - Echosmith

Trendy na TikToku se mění rychle, uživatelé sociální sítě se skrze zapojování do nich snaží přilákat na svůj profil nové sledující.