V červnu roku 2023 na dně Atlantického oceánu implodovala ponorka Titan a pětičlenná posádka zahynula. Americká pobřežní stráž nyní zveřejnila zvukové záznamy, které byly pořízené akustickým záznamníkem a které s největší pravděpodobností patří zvuku hroutící se ponorky. Posádka s největší pravděpodobností zemřela přesně ve chvíli, kdy je v záznamu slyšet hlasitá rána.
Ponorka Titan společnosti Ocean Gate zamířila k troskám Titaniku, ale zhruba po dvou hodinách se přerušilo spojení. Celý svět tehdy sledoval, zda se podaří pětičlennou posádku najít a zachránit. Nikdo totiž nevěděl, že ponorka implodovala a lidé si mysleli, že posádka především zápasí s nedostatkem kyslíku. Později se ale zjistilo, že zkázu Titanu způsobila imploze a nyní se objevily zvukové záznamy, které mají patřit tragickému konci této výpravy na dno Atlantiku. Na záznamech je slyšet šumění a náhlá hlasitá rána, kterou odborníci přisuzují právě implozi ponorky. Zvukové záznamy zveřejnila Pobřežní stráž Spojených států amerických a tyto záznamy se staly i součástí vyšetřování společnosti Ocean Gate, která stojí za výrobou ponorky.
Poblíž trosek ponorky byly nalezené lidské ostatky, které pravděpodobně patří členům posádky, která se vydala prozkoumat vrak Titaniku. Před časem se objevily jiné zvukové záznamy a lidé si všimli pravidelných tlumených úderů. Koloval názor, že tyto zvuky vydávala posádka, která zoufale bušila na dveře ponorky. Později se ale ukázalo, že tyto zvuky nejspíš neměly s tragickým osudem výpravy nic společného.
Podle poslední komunikace se navíc posádka až do poslední chvíle domnívala, že jde všechno podle plánu. „Vše je v pořádku,“ zněla poslední slova, která zachytila expediční loď MV Polar Prince, ze které byla ponorka spuštěná do oceánu. Posádku tvořili generální ředitel společnosti Ocean Gate Stockton Rush, podnikatel Shahzada Dawood a jeho devatenáctiletý syn, podnikatel Hamish Harding a francouzský potápěč Paul-Henri Nargeolet. Ani jeden z nich ale implozi ponorky, kterou zapříčinil extrémní tlak, způsobený hloubkou ponoru, nepřežil.
Ačkoliv se jedná o obrovskou tragédii, někteří lidé si z neštěstí dělají legraci. I dnes se objevují komentáře lidí, podle kterých byla výprava k troskám Titaniku pouze chlubení se bohatstvím. „Nevěděli, co s penězi, tak jeli na výlet k Titaniku. A k čemu jim teď ty peníze jsou? Kdyby neměli tolik peněz, mohli ještě žít. Snad si zatančili poslední tanec na Titaniku. Titan a Titanik, stejný oceán a stejný výsledek, chápete, proč je to vtipné? Škoda, že s nimi nejel Chuck Norris, ten by implozi zastavil jednou rukou,“ psali lidé na sociálních sítích. Spousta lidí ale zároveň vyjádřila soustrast pozůstalým a přátelům těch, kteří na palubě Titanu tragicky zahynuli.