Loňská výhra v reality show Survivor přinesla Tomáši Weimannovi slávu, mimo jiné i na sociálních sítích, primárně na Instagramu. Teď přišel na to, že ho působení na Instagramu, kde má k datu vydání článku přes pětašedesát tisíc sledujících, stresuje a dostává pod tlak.
„Dřív jsem Instagram neměl, i kvůli tomu, že se mi nelíbí, že sociální sítě, hlavně Instagram, nereflektují život takový, jaký je,“ řekl v živém vysílání Weimann. „Pociťuju na sobě to, že jsem pod tlakem a pressem, kvůli Instagramu,“ dodal. Pod tlak se dostal prý i kvůli tomu, že chtěl pravidelně vydávat videa a příspěvky. Popisoval třeba i to, že se před živými vysíláními cítil nervózní, řešil, jak se lidem bude líbit a nebylo mu z toho psychicky dobře. Jenže to není vše, co šampiona loňské série Survivoru trápí.
„To, co se snažím dávat na Instagram, mi bere strašně moc času a nedává mi to žádné peníze,“ řekl dál, čímž se dostal k hlavnímu poselství celého sdělení. „Chci někomu pomoct, ale chci z toho taky něco mít,“ řekl.
„Svýmu Instagramu dám novou kapitolu a ta je taková, že už je mi úplně jedno, kolik lidí mě bude sledovat,“ vysvětlil dál Weimann. Na svém profilu chce primárně prý komunikovat s lidmi, kteří si váží toho, co ve svém volném čase dělá. Je mu prý jedno, jak to dopadne, i s možností, že to nikoho zajímat nebude a existuje možnost, že z instagramu odejde nadobro.
„Uvědomil jsem si, že mě to strašně stresuje,“ dodal k celému působení na Instagramu. Před streamy je prý nervózní a chová se jinak, než v normálním životě. V tom je spontánní, neplánuje tolik, bere věci tak, jak jsou. Na Instagramu se však snažil dodržovat plány a nastavené procesy.
Na instagramu zavádí předplatné, za 119 korun měsíčně, kde chce od teď fungovat primárně formou streamů, což chce dělat prý každý den. „Někdy si zapnu stream ráno, když budu meditovat, člověk bude moct meditovat se mnou,“ popsal. Jindy chce živě vysílat prý například u jídla, ale i u čtení, protože knihy čte nahlas a bude o nich moct debatovat.
Na Instagramu byl populární i kvůli cvičícím videům, právě cvičení je jeho priorita, je osobní trenér, pracuje v jednom pražském fitness centru. Ve sdílení cvičení online pokračovat chce, ovšem na platformě Herohero. Tam stojí měsíční předplatné jeho obsahu 10 euro, odebírá ho 101 lidí.