Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Postavičky Little Miss letí na sociálních sítí už několik týdnů. | foto: instagram.com/littlemissnotesapp

Kreslené roztomilé postavičky vládnou internetu, vše o trendu Little Miss

Kreslené postavičky, roztomilá grafika seriálu Mr. Men and Little miss a vtipné popisky. Trend, který jste na sociálních sítích v posledních týdnech nemohli minout. Co za ním ale stojí?
  13:57

Trendy na sociálních sítích se rychle mění. Little Miss trend se ale drží na vrcholu už několik týdnů na všech hlavních platformách. Aktuálně má hashtag #littlemiss na TikToku přes 168,2 milionu zobrazení a na Twitteru některé příspěvky přes 157 tisíc likes. 

Trend je jednoduchý. Lidé používají grafiku ze seriálu s alternativními popisky. Meme začíná nápisem Little Miss, pokračuje nějaká vlastnost, která tvůrce vystihuje a končí roztomilou postavičkou. Vlastnosti můžou být jakékoliv. Může se jednat o tzv. red flags, tedy negativní vlastnosti, názory, ale i tvůrcova typická objednávka v kavárně a další věci, které je vystihují. 

Příkladem může být: „Little Miss zapomíná jíst“, „Little Miss Karamelové Frapuccino se sojovým mlékem“, „Little Miss prokrastinuje až do poslední minuty a potom pláče, protože je vyčerpaná“ atd.

today is a beautiful day #BookTok #booktok #fypシ #bookishthings #10millionadoptions #wattpadstories #wattpad #littlemiss

1. srpna 2022 v 15:06, příspěvek archivován: 1. srpna 2022 v 15:06

������ (Fína confused)

1. srpna 2022 v 15:06, příspěvek archivován: 1. srpna 2022 v 15:06

Odkud ale postavičky pochází? Vše odstartovaly knihy britského autora Rogera Hargreavese Mr. Men v 70. letech století. O deset let později se přidaly knihy s názvem Little Miss od stejného autora. V polovině vznikl seriál s názvem Mr. Men and Little Miss. 

Každý příběh o Mr. Men i Little Miss představuje novou postavu se specifickou charakteristikou. Například vlastnost Mr. Impossible by byla, že zvládne cokoli, co by bylo pro ostatní nemožné. Little Miss Fun se chce celý den jenom bavit. A tak podobně.

Tak vzniklo podhoubí pro trend léta 2022. Kdy trend přesně vznikl je ale těžké říct. Některé příspěvky se datují ke konci letošního dubna. Uživatelé sociálních sítí si ale roztomilou postavičku oblíbili až později. Jestli bude mít trend delšího trvání je otázka, je ale jasné, že už teď je velmi úspěšným.