Uživatelky sdílejí situace, kdy se rozhodly převrátit role a imitovat chování, které obvykle zažívají od mužů. „Poslal mi odstavce o svých pocitech a já mu odepsala: ‚Nevím, co ti na to mám teď říct,‘“ sdílela jedna z uživatelek. V jiném videu zase další z žen uvádí: „Rozbrečel se v posteli, tak jsem si řekla: ‚Už je to tady zase.‘ Otočila jsem se a usnula.“
Jedna z uživatelek TikToku shrnula důležitost tohoto trendu slovy:„’Women in Male Fields’ nás učí, že to není naše vina. Je to jemný průvodce červenými vlaječkami.“
Trend se rozšířil i do Česka, kde se do něj zapojila i redaktorka České televize Barbora Černošková. „Nechápu, že si můj kolega fakt myslel, že tu dobrou práci dostane on. Se třema děckama by to stejně nemohl zvládnout,“ napsala na sociální síti Threads. Nenarážela konkrétně na vztahovou situaci, ale na situaci na pracovišti.
„Tak lajkuju polonahý, nasvalený týpky na Instagramu. No a co? Nic v tom není, mám to prostě v DNA. Nebuď, jak malej, mám tě přece pořád ráda, i když nemáš takové svaly. No, tak já ho prostě smažu celý a bude klid,“ napsala další Češka.
Naopak muži odpověděli vlastní verzí, nazvanou „Men in Female Fields“, ve které sdílejí své zkušenosti s randěním s ženami. „Přistihla mě při podvádění, tak jsem se rozbrečel a obvinil své znamení zvěrokruhu,“ objevuje se například v jednom.
Oba trendy společně otevírají diskuzi o toxických vzorcích a problémech moderního randění. A podle odborníků by se těmto trendům neměla přikládat taková pozornost.