Díky síle umělé inteligence a výukové hře na kytaru Rocksmith se youtuberovi Lightwing podařilo postavit kytaru, která uživatele trestá elektrošoky, pokud něco zkazí. „Chci otestovat, zda jsou tělesné tresty ve vzdělávacím prostředí prospěšné a zda mi to pomůže s učením. Nebo jsem jen masochista, který si to snaží ospravedlnit,“ řekl ve videu na YouTube.
Vysvětluje, že vytrénoval umělou inteligenci pomocí TensorFlow, aby detekovala chyby ve hře Rocksmith. Jakmile detekuje chybu, vyšle signál do mini počítače, který přepne relé a to spustí taser.
TensorFlow je bezplatná softwarová knihovna s otevřeným zdrojovým kódem pro strojové učení a umělou inteligenci. Která zaměřuje se zejména na trénink neuronových sítí. Vytvořil ji tým Google Brain pro interní použití Google ve výzkumu a produkci.
Celkově došel k závěru, že přidání šoků do jeho cesty učení se na kytaru ho nemotivovalo k tomu, aby hrál lépe. Není to ale poprvé, co youtuber vytvořil pěkně divoký kytarový vynález.
Umělá inteligence pomáhá nejen hudebníkům naučit se hrát, ale dokonce umožnila předpovědět, jak by vypadaly osobnosti dvacátého století v roce 2022, kdyby byly stále naživu. Turecký umělec Alper Yesiltas vytvořil řadu snímků s názvem „Kdyby se nic nestalo“, které se skládaly z portrétů vytvořených právě umělou inteligencí. Vytvořil Princeznu Dianu, Fredyho Mercuryho či 2Paca a mnoho dalších.