Anonymita na sociálních sítích často umožňuje lidem sdílet téměř cokoliv, co si zamanou. Někteří proto neváhají zveřejňovat i kontroverzní, často nenávistné a rasistické názory. Rasismus vůči afroamerické komunitě v USA je na sítích velkým tématem. Ačkoliv si někteří myslí, že zveřejňují například vtipné obrázky, často jde o nesnášenlivé příspěvky. Takových se nyní objevilo mnoho v souvislosti s případem zastřelené Afroameričanky, kterou v USA usmrtil tamní policista poté, co na něj zaútočila nožem a několikrát ho zasáhla. Profesor z katedry anglistiky a amerikanistiky Michal Peprník redakci Antiyoutuber.cz nyní popsal, jak podle něj afroamerická komunita v USA vnímá tamní policii a naopak.
„Z toho mála, co o tomto vím, tak černoši opravdu nevnímají policii jakožto instituci, která by je chránila a která by pro ně byla užitečná,“ popisuje Peprník. Mezi Afroameričany v USA je tedy podle něj veliká předpojatost vůči policii. I dokonce silná nenávist této komunity vůči policii je na sítích častým tématem. Eskaloval tento problém kauzou s Georgem Floydem v roce 2020? „To bylo jen vyvrcholení napětí, co vyšlo na povrch. Je to jenom záblesk toho, co doutná pod povrchem,“ vysvětluje Peprník. Zločinnost v USA je vysoká, z čehož je podle něj tamní policie velice paranoidní. „Reagují prostě na naše poměry nepřiměřeně přísně,“ pokračuje.
Již zmíněná kauza se zastřelenou Afroameričankou na sítích vyvolala velikou vlnu rasismu. V celé kauze lidé ostře kritizovali obecně Afroameričany tím, že například sdíleli různé posměšné obrázky připomínající i otrokářské období v USA. „Bohužel na sítích když se vyskytne přiležitost, tak se ty hrozné krajně pravicové síly probouzí,“ vysvětluje Peprník, že si dříve podobné předsudky a nenávistné komentáře lidé vyřizovali spíše v reálném životě, nyní se však s nimi ubírají spíše na sítě.