Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Raketový útok na Ukrajinu zasáhl i sociální sítě. Tohle musí skončit, umírají děti, píšou lidé

Na sociálních sítích se objevují záběry z ruského útoku na Ukrajinu, který si vyžádal spoustu obětí. Někteří lidé jsou z útoku naprosto znechucení a zastávají se Ukrajiny. Jiní jsou naopak na straně Ruska, které je podle nich v právu. Většina lidí je ale po útoku na dětskou nemocnici v Kyjevě znechucená a dožaduje se ukončení války.
  12:09

V pondělí 8. července Rusko začalo bombardovat a posílat rakety na Ukrajinu. Jedním z nejvýraznějších a nejděsivějším momentem tohoto útoku bylo, když jedna z raket zasáhla dětskou nemocnici v hlavním městě v Kyjevě. Záběry z masakru a totálního chaosu se čím dál více šíří i na sociálních sítích, kde lidé na vlastní oči sledují hrůzu, která se na Ukrajině děje.

V pondělí dopoledne začaly na území Ukrajiny dopadat rakety a v několika městech zavládl totální chaos. Spousta lidí začala ruský útok natáčet a z některých záběrů opravdu mrazí. Nejen Ukrajinci, ale i lidé z jiných zemí začali přidávat různá videa z útoku, aby dali světu vědět, co se na Ukrajině děje. „Tyhle záběry mi lámou srdce. Kdy ten teror skončí? Rusové opět dokázali, že jsou teroristi. Nenávidím Rusy, ať všichni zemřou. A ať zemřou i ti, co tohle zlo podporují. Vyvíjejí tímhle tlak na ukrajinskou vládu, aby vyhověla jejich požadavkům,“ reagují lidé na záběry z útoku.

Nejvíce na videa pochopitelně reagují Ukrajinci, kteří jsou z celé války naprosto zničení. Také Ukrajinci v Česku sdílí záběry z útoků na Ukrajinu, ale ne všichni s nimi sdílí jejich smutek. Spoustě Čechů totiž vadí, že se v České republice objevilo opravdu hodně Ukrajinců a nejspíš kvůli tomu podporují Rusko. „Zelenskyj je schopný pro peníze nechat vybombardovat i vlastní přehradu. Tohle udělala Ukrajina. Jsou videa a důkazy o tom, že ty rakety vyslali Ukrajinci a jsou to rakety NATO. Rusové jsou v právu, to jen celý svět pořád podporuje ty chudáčky Ukrajince. Rusové chtějí jenom to, co jim právem náleží,“ reagují někteří lidé na útok.

I když jsou někteří lidé přesvědčení o tom, že Rusové jednají správně, většina lidí chápe, že na Ukrajině dochází k masakrům. Když raketa zasáhla dětskou nemocnici v Kyjevě, drtivá většina lidí pochopila, jak vážný je konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. „Každá válka je hrozná. Nejsem ani na jedné straně, ale jak může někdo dopustit, že umírají nevinné děti? Tohle musí přestat, za chvíli nebude mít ani jedna země zábrany udělat úplně cokoliv. Podle mě jsme hodně blízko 3. světové války, jen tentokrát to odnese celý svět. Poslat raketu na nemocnici plnou dětí je svinstvo, ať si každý říká co chce! Musí to skončit,“ píšou lidé na sociálních sítích.