Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

David Dobrik čelí obvinění za ublížení na zdraví | foto: Antiyoutuber.cz

Youtuber Dobrik měl ublížit na zdraví kamarádovi. Vinu a soud odmítá

Youtuber David Dobrik čelí obžalobě od bývalého kamaráda Jeffa Witteka. V roce 2020 točili video, ve kterém zkoušeli wakeboarding zavěšení na lžíci bagru. Wittek při aktivitě narazil hlavou do bagru, spadl a musel podstoupit několik operací. S Dobrikem se soudí a požaduje po něm finanční odškodnění. Dobrik vinu odmítá.
  10:01

Youtuber se slovenskými kořeny David Dobrik čelí obvinění za ublížení na zdraví. V roce 2020 natáčel s několika lidmi video, ve kterém jezdili na wakeboardu zavěšení na lžíci od bagru. To se influencerovi Jeffu Wittekovi stalo téměř osudné, při aktivitě narazil hlavou do železné konstrukce bagru, spadl a skončil v nemocnici, kde podstoupil více jak deset operací. Dobrika soudí, ten ale obvinění odmítá, prý všichni věděli o možných rizicích předem.

Jeff Wittek se s Dobrikem soudí o deset milionů dolarů. Částka by měla pokrýt náklady za jeho čas strávený v nemocnici a při zotavování. Wittek tvrdí, že celý incident je Dobrikova vina. Na nebezpečnost aktivity upozorňovala již influencerka Corinna Kopf, jež šla na řadu před Wittekem a tvrdila, že Dobrik točí lžíci bagru příliš rychle. Z jejího tvrzení se neponaučil a naopak lžíci roztočil ještě rychleji, i proto Wittek spadl.

David Dobrik odmítá přiznat, že by za incident jakkoliv mohl. Podle jeho slov šli do akce všichni z vlastní vůle a věděli, jaké mohou být následky, i proto soudce žádá o zamítnutí obžaloby. Nechce nic platit a sdělil, že ho Wittek nemůže vinit za zranění, která si způsobil. Ve svém podcastu VIEWS se nechal slyšet, že ho celý incident mrzí, ale podniknout akci bylo podle jeho slov nápadem právě Witteka.

„Jeff je na mě naštvaný. Ano, zranil se, když jsem bagr ovládal. Lituji toho. Je to nejhorší věc, co se mi kdy stala. Je to nehoda, nehody jsou na nic. Tak to bývá. Doufám, že se mi už nic podobného nikdy nestane,“ vyjádřil se Dobrik k nehodě ve svém podcastu.

Za vyjádření k nehodě schytal Dobrik mnoho kritiky. „Pracuji jako operátor strojů. Tato akce byla tak očividně nebezpečná a ignorantská. David by měl zaplatit všechny náklady na léčbu,“ zní jeden z komentářů. „David si jen tak sedí na pohovce a mluví jakoby nic. Wittecka skoro zabil a lituje sám sebe. To je odporné,“ zní další.

Pro Dobrika se nejedná o první přešlap, kterým pobouřil lidi. V roce 2020 byl jeho kamarád a kolega Dominykas Zeglaitis ze skupiny Vlog Squad obviněn ze znásilnění. Dobrik tomu měl přihlížet a prý kolegovi pomohl znásilněnou dívku opít. Mnoho kontroverzí vzbudil i tím, že se oženil s o třiapadesát let starší matkou svého kamaráda. Sňatek po měsíci skončil.