Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Fregamer a Datel propagují hazard | foto: instagram.com

Fregamer a Datel propagují sázkové poradenství. Podle odborníků se jedná o nesmysl

David „Fregamer“ Pražák a Marek „Datel“ Valášek, propagují podivné sázkařské poradny. Umělá inteligence prý dokáže vytvořit nejlepší kombinaci na zápasy. Podle vedoucího komunikace Tipsportu je to však založené pouze na náhodě. Lidé, kteří chtějí sázet, si mohou zdarma přečíst stejné věci na internetu.
  18:00

Youtuber Marek „Datel“ Valášek je už dlouhou dobu pod drobnohledem lidí, kvůli svým finančním problémům. Na veřejnost se informace o tom, že je Valášek zadlužený, poprvé dostala při vysílání první série reality show Like House. Od té doby se neustále spekuluje o tom, jak je na tom Datel se svými dluhy. Tvrdí, že pobírá pouze minimální mzdu, ale na svém Instagramu přitom propaguje nejrůznější věci. Poslední z jeho propagací se týkala sázení, což je na jeho účtu velmi zvláštní, protože ho sledují zejména mladší diváci. Valášek se však rozhodl i tak promovat sázkařské poradenství.

Jeden taneček ve stylu na pláži ������ V jaký přesný čas vidíš toto video?�� #dance #fy

2. května 2023 v 16:26, příspěvek archivován: 2. května 2023 v 16:26

Valášek pro to ale vybral velmi zajímavý způsob. K propagaci totiž využil bývalého přítele kontroverzní tiktokerky Shopaholic Adel. David „Fregamer“ Pražák totiž údajně Valáškovi psal, že nemá peníze a potřebuje si je nutně vydělat, aby si mohl dovolit právníka, který by řešil spory, které se svou bývalou přítelkyní má. Datel mu prý údajně poradil, aby zkusil vzít nějaké peníze a následně je vsadil a využil k tomu doporučený sázkový servis AIBET. Má se jednat o práci umělé inteligence, která dokáže zhodnotit různé výsledky zápasů a na základě toho vytvořit vhodný tiket podle pravděpodobnosti výhry.

Valášek s velkým nadšením popisoval, jak to celé funguje a také přidal snímek obrazovky z jeho konverzace s Pražákem. „Díky moc Marku za to, jak si mi před týdnem poradil ten aibet. Neměl jsem vůbec prachy, ale tohle mi pomohlo. Bude na právníka, aby se ohledně toho, co říká Áďa, ukázala pravda,“ děkoval ve zprávě Valáškovi Pražák. I Pražák sám si přidal ve stejnou dobu na svůj příběh na Instagramu video, kde AIBET vychvaluje. Potvrzuje v něm, že si díky sázení může dovolit spoustu věcí včetně právníka, kterého si chce vzít k soudu, kde se bude bránit proti Shopaholic Adel.

Byl jsem načapán na kameru v @Candy life #candylife #candylifecz #fregamercz

2. května 2023 v 16:25, příspěvek archivován: 2. května 2023 v 16:25

Není to ovšem poprvé, co Pražák propaguje stránky, které jsou zaměřené na sázení. Už v minulosti totiž propagoval stránku Betpremium, která také radí jak správně sázet. Podle odborníků se ale celý poradenský systém zakládá na náhodě. Podobné poradenské služby nemohou nabízet žádné zaručené tipy a následné výhry už z principu. Kdyby byl předem znám výsledek nějaké události, tak bychom na ni pochopitelně sázku vůbec nevypisovali,“ vysvětlil pro redakci Antiyoutuber.cz vedoucí komunikace společnosti Tipsport Václav Sochor.

Dodává, že pokud by někdo výhru na sázkovou příležitost uměl zařídit, jednalo by se podvod, což je trestný čin. „A pokud chce někdo jen sdílet své tipy či vsazené tikety, ať tak klidně činí. Ovšem v tom případě nemůže rozhodně nabízet zaručenou výhru,“ myslí si Sochor.

Podle Sochora jsou také poplatky za podobné poradenské služby opravdu šokující, protože mají lidi, kteří chtějí u Tipsportu sázet, možnost nahlédnout do podobných „návodů“ přímo na jejich stránkách. Někteří však tuto informaci nevědí a právě na tom je založený princip sázkového poradenství. Valášek i Pražák však takové stránky nadšeně propagují a Pražák, který si podle jeho slov několikrát vsadil, získal peníze ze sázení opravdu náhodou.

Vidíme se tam������těším se na vás lidi❤️#tiktoksraz#fregamer#fregamerfamily#mladaboleslav#tiktok#fyp#foryoupage#foryou#stream#setkani#meet#davca#clashofthestars#COTS#mma#zapas#box#fit#fitness#fashion @Wikyna @elissa ���� @Jenda500k����

2. května 2023 v 16:25, příspěvek archivován: 2. května 2023 v 16:25