Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Proč se v Pardubicích hrálo a ve Zlíně ne? Na východě Čech se připravovali na kalamitu týden dopředu

Sněhová kalamita zkomplikovala i fotbal. O víkendu se odehrály jen dva zápasy. Proč se zrovna v Pardubicích hrát dalo, ale ve Zlíně už ne? Redakci Antiyoutuber.cz poskytl vyjádření tiskový mluvčí Pardubic. Jednoduše se na nepříznivé počasí připravily. To zřejmě ostatní kluby podcenily.
  16:07

Sníh komplikoval víkendové zápasy. | foto: Antiyoutuber.cz

Nečekaná nadílka sněhu zkomplikovala spoustu věcí. Problémy se netýkají jen dopravy, či mokrého oblečení. Špatné počasí zasáhlo i český fotbal. O víkendu se mělo odehrát již sedmnácté kolo nejvyšší fotbalové ligy. Z osmi zápasů se však uskutečnily pouze dva. Podobným problémům čelí i naši sousedé z Německa, kde musel být odložen zápas mezi Bayernem Mnichov a Union Berlín. Většina klubů aktuální podnební podmínky zřejmě podcenila. Mezi nimi však nejsou Pardubice. Ty sněhovou nadílku očekávaly a také se na ni připravily. Jejich zápas se Spartou se tak rušit nemusel.

️RADOSLAV KOVÁČ | Co řekl hlavní trenér Pardubic novinářům na tiskové konferenci po prohraném zápase s @acsparta_cz ❔

Záznam celé tiskové konference na klubovém Youtube kanále.

ODKAZ VE STORIES

#fkpce #tiskovka #fkpardubice

3. prosince 2023 v 20:27, příspěvek archivován: 4. prosince 2023 v 14:43

Fotbal a zřejmě jakýkoliv další venkovní sport je v zimních měsících u nás náročný, co se týče podnebních podmínek. S tím musí kluby počítat a pracovat s tím. „My jsme samozřejmě sledovali prognózy počasí, jak by to mohlo vypadat. Když jsme viděli, že by ke konci týdne mělo sněžit, tak jsme už od pondělka vyhřívali trávník,“ říká pro redakci Antiyoutuber.cz tiskový mluvčí FK Pardubice Radek Klier.

Ostatní kluby zdá se i tuto základní věc podcenily. Z pátku na sobotu na trávník napadla už silnější sněhová pokrývka. „Není možné to tam nechat ležet, protože sníh rovná se voda. Když vám roztaje, tak tam voda zůstane,“ vysvětluje, že se s takovou situací musí rychle něco udělat, jinak se trávník může zničit. „Asi třicet lidí z managementu, kanceláří, trenéři mládeže vzali do ruky hrabla, vykoupili jsme všechna, která v Pardubicích ještě byla k mání a opravdu jsme to v sobotu ručně odklidili,“ doplňuje Klier.

Jelikož sněžilo téměř celý víkend, to stejné museli udělat i v neděli před samotným zápasem. Díky kvalitní úpravě trávníku se zápas nakonec odehrál. I přes to, že Pardubice hrály na domácím stadionu, Spartě nakonec podlehly 1:2.

Kvalita pardubického trávníku je důležitá i kvůli tomu, že se na něm v tomto týdnu hraje zápas Ligy národů žen Česko proti Slovinsku. Právě proto by se zřejmě někteří fanoušci mohli po víkendových událostech obávat o kvalitu trávníku. Ten je podle Kliera na zápas připraven a v perfektním stavu. Zvažovali prý, že by tréninky fotbalistek přeložili na jiné místo, aby se trávníku na stadionu ulevilo. „Není to ale potřeba, ten trávník to vydrží,“ říká Klier.

Český fotbal není jediný, který byl zasažený sněhovou nadílkou. V Německu na některých místech nasněžil dokonce až metr sněhu. Majitel Allianz Areny, kde se měl odehrát zápas mezi Bayernem Mnichov a Union Berlín stadion uzavřel, informovalo vedení Bundesligy. Hlavně bezpečnost fanoušků je pro ně prý na prvním místě, a tak se rozhodli zápas odložit na neurčito. Stadion tak zatím očišťují od sněhu i pomocí helikoptér.