Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Kovy a FattyPillow reagují na projekt Dana | foto: instagram.com

Kovy a FattyPillow o projektu Dana: Zklamání na všech stranách a podivná produkce

Youtuber Kovy se velmi kriticky vyjádřil k projektu Dana, a to i přes to, že byl jeho tváří. Poukazuje na spoustu pochybností a uznává své naprosté selhání. Omlouvá se Mikýřovi a vysvětluje, proč video vypadá tak, jak vypadá. Stejně je na tom i FattyPillow, který nevěděl o co se jedná.
  17:00

Finální odhalení tajemné Dany, která se objevila na TikToku v lednu tohoto roku, všechny velmi překvapilo. Za projektem měl totiž údajně po celou dobu být youtuber Karel Kovář alias Kovy. Ten se ovšem později k celému projektu vyjádřil a jeho reakce překvapivě nebyla příliš pozitivní. Kovář totiž prý o spustě věcí, které se ve videu objevily, vůbec nevěděl. Celá kauza se záhadnou Danou ho prý navíc úplně minula. O tom, že se vůbec něco takového na internetu probírá, se dozvěděl až ve chvíli, kdy ho kontaktovali tvůrci Dany a celý projekt mu představili.

V roce 2015 mi slidnul do DMs začínající youtuber �� Dneska byl @luboskulisek hostem mého podcastu LOG! Nová epizoda i s videem je teď na Herohero (odkaz v biu) a ve středu na všech platformách ����

9. května 2023 v 13:32, příspěvek archivován: 9. května 2023 v 13:32

Tvůrci projektu Kovářovi vysvětlili o co se zhruba jedná a on souhlasil s tím, že bude celé video moderovat. Svou práci odvedl 17. dubna a poté odjel na dovolenou do Japonska. Produkce mu ovšem poslala hrubou verzi toho, jak celé video bude vypadat, až den před zveřejněním finální verze. K tomu mu údajně řekli, že už se v něm nedá nic změnit a brali to za hotovou věc. Kovář byl ovšem velmi překvapený nejen z podivných postupů produkce, ale také z toho, že ve videu chyběly důležité momenty, které v něm on sám očekával. Produkce prý navíc údajně vůbec nestíhala a on do tvorby finálního videa nemohl nijak zasáhnout. Právě kvůli tomu, že všichni byli pod tlakem kvůli času, Kovář zhodnotil video jako dobré a dál ho už neřešil.

On sám však zpětně přiznal, že to byla veliká chyba. „Je můj totální fail, že jsem si mnohem líp nepohlídal ten finální výstup, že jsem se nechal dostat pod takovýhle časový tlak, pod kterým jsem prostě napsal že je to super. Obrovská chyba a totální fail,“ omlouval se Kovář ve videu na svém YouTube kanále. Ve videu mělo být také vyjádření Martina „Mikýře“ Mikysky, který se před časem prezentoval jako autor celého projektu. Produkci se však nepodařilo vyjádření zajistit a to Kováře velmi naštvalo. Ve videu, které odhalilo celý projekt, totiž mluví také o Mikyskovi a jeho přivlastnění si celého projektu. Protože se k tomu ovšem neměl možnost vyjádřit, Kovář je toho názoru, že celá část, ve které o Mikyskovi mluví, by tím pádem vůbec neměla být součástí videa.

Pokud vám chybí "starej Kovy", zkuste si poslechnut podcast toho "novýho" ��#podcastLOG

9. května 2023 v 13:32, příspěvek archivován: 9. května 2023 v 13:32

Kovář, který byl opravdu velmi zklamaný z finální verze odhalujícího videa, zavolal Mikyskovi, aby se mu omluvil za to, jak celé video působí. Také se mu veřejně omluvil ještě jednou ve svém videu, kde vysvětloval různé věci, které ho při spolupráci s virálním projektem velmi zaskočily. Jednou z nich bylo i spojení výpovědi lidí, kteří se potýkají s psychickými problémy. Kovář měl totiž za to, že už od začátku všichni zpovídající vědí, čeho se stanou součástí. Nikdo z nich to ale předem nevěděl a tak se stali nevědomky součástí podivného projektu. Jedním ze tří lidí, kteří byli zpovídáni na kameru, byl také youtuber a streamer Karel Sivák, který je spíše známý jako FattyPillow.

I Sivák byl z celkového výsledku velmi zklamaný. Na nabídku kývl, protože on sám už dlouhou dobu o svých psychických problémech mluví a přijde mu dobré, když svým svědectvím pomůže ostatním lidem, kteří se potýkají s podobnými problémy. „Natáčení probíhalo den před vydáním toho videa. Já jsem byl požádán, ať přijdu na plac a odpovím na nějaké otázky, ať sdílím nějakým způsobem ten příběh a zkusím nějak podpořit lidi s tím, čím si já procházím, že si můžou procházet něčím stejným. Mrzí mě, že to všechno dopadlo takhle nešťastně,“ vyjádřil se Sivák k celému projektu v příbězích na Instagramu.

Je čas odhalit pravdu. www.jajsemdana.cz #jajsemdana

9. května 2023 v 13:32, příspěvek archivován: 9. května 2023 v 13:32

Kovářovi i Sivákovi se totiž nelíbilo fungování produkce. Nikdo z oslovených totiž předem nevěděl, že finální verze bude velmi vybočovat z původní myšlenky a také se jim nelíbilo, že je dostali pod časový tlak. Nejen dva youtubeři, ale také ostatní ze zpovídaných lidí tvrdí, že kvůli nedostatku času se po předložení finální verze videa rozhodli souhlasit. Zpětně toho však všichni litují, ale protože podepsali souhlas, nedá se s tím nic dělat. Podle Kováře je to naprosto neomluvitelná situace. „Nejvíc jsem naštvaný sám na sebe, že jsem vlezl do něčeho takového. Že jsem si neověřil kdo zatím je, že jsem si neověřil celou tuhle kauzu, že jsem přestal s odstupem úplně cokoliv kriticky vnímat,“ sdělil ve svém videu Kovář.

Problém celého projektu totiž nebyl pouze ve velmi zvláštní prezentaci celé myšlenky, ale také webové stránky. Doména jajsemdana.cz byla totiž zaregistrována 4. ledna 2023. Doména jajsemdobro.cz, které se celý projekt týkal, vznikla přitom až o měsíc později. To bylo samozřejmě velmi podivné. „My jsme zpočátku chtěli mířit spíše na tu manipulaci, duševní problémy tam měly být v menším rozsahu,“ citoval tvůrce Kovář. Na projektu se také podílela velmi společnost DigiCrew, která má navíc ve svých referencích práci, která je starší než samotná firma. Podobných podezřelých věcí se na stránce objevilo více a Kovář se rozhodl spojit se s jejími autory a konfrontovat je se svými názory.

I když se internetové stránky firmy po rozhovoru s Kovářem změnily, faktem zůstává to, že video, na kterém se podílelo mnoho lidí, je ve výsledku naprostým selháním. Navíc nelze přehlédnout fakt, že všichni ti, kteří se ve videu objevili, by po finální verzi videa radši v celém projektu vůbec nefigurovali. Jistě, myšlenka celého projektu je sice pozitivní a má pomoci lidem, ovšem celkový výsledek je velmi zvláštní a navíc plný pofidérních skutečností. Lidé si ale chválili Kováře, že navzdory tomu, že se k celému projektu mohl postavit jinak, je on sám schopný přiznat vlastní vinu a nijak se nesnaží házet vinu na ostatní. To je, jak v komentářích pod videem píše jeden z diváku, v dnešní době opravdu výjimečné.